Ceny zbiorników betonowych na szamba w 2020

Inwestycja w szambo betonowe wcale nie musi oznaczać problemów i rujnować domowego budżetu. Wybór właściwego dostawcy pozwala na uzyskanie najlepszych cen zbiorników w połączeniu ze wspartą doświadczeniem i wiedzą fachową instalacją.

Betonowe szambo stanowi doskonałe rozwiązanie problemu odprowadzania ścieków na terenach, które nie znajdują się w obrębie funkcjonowania sieci kanalizacyjnej. Prawidłowo zaprojektowana i zrealizowana instalacja nie tylko w funkcjonalny sposób pokrywa potrzeby gospodarstwa domowego, ale też zapewnia dużą wygodę i komfort użytkowania.

Jeszcze kilkanaście lat temu montaż przydomowego szamba stanowił kłopotliwe i kosztowne przedsięwzięcie. Obecnie, wraz z rozwojem technologii klienci mogą wybierać wśród wielu modeli zbiorników, tak aby cała infrastruktura była całkowicie dostosowana do indywidualnych potrzeb, a jednocześnie jakość poszczególnych elementów składowych zyskała wysoki poziom gwarantujący wieloletnią i bezproblemową eksploatację. Duże znaczenie ma też fakt, że szambo betonowe to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale też bardzo atrakcyjne cenowo. Koszty zakupu zbiornika od lat utrzymują się na zbliżonym poziomie, jednak w tej korzystnej dla klientów sytuacji kryje się pewna pułapka. Sprawdźmy co wpływa na koszt szamba betonowego, spróbujmy też zastanowić się, czy w najbliższym czasie na potencjalnych nabywców czekają jakieś niespodzianki.

Z czego wynika cena zbiornika?

Cena każdego produktu to wypadkowa kosztów surowcowych, wartości wytworzenia, użytych technologii oraz trudnego do wymiernej wyceny zaangażowania producenta. Tu liczy się wiedza, doświadczenie oraz umiejętność czerpania z rozwoju technologii. Nowe możliwości techniczne pozwoliły na unowocześnienie procesów produkcyjnych, czego efektem jest możliwość szybszego i tańszego wytwarzania. Te dobrodziejstwa dostępne są jedynie dla rzetelnych przedsiębiorstw rozumiejących konieczność ciągłego rozwoju i zdobywania nowej wiedzy. Jednak także oni podlegają bezlitosnym uwarunkowaniom rynkowym. Wzrost cen energii bezpośrednio wpływa na koszt wytworzenia produktów końcowych, jak i pozyskania niezbędnych surowców. Rosnące ceny paliw powodują wzrost kosztów transportowych, stanowiących olbrzymi udział w funkcjonowaniu każdej branży. A to przecież tylko część podwyżek, których świadkami w ostatnim czasie jesteśmy wszyscy. Wkrótce może się okazać, że mimo najszczerszych chęci utrzymanie cen przyjaznych dla klientów będzie po prostu niemożliwe.

Ile dziś kosztuje szambo betonowe?

Szukając odpowiedzi na tak postawione pytanie, skorzystamy z oferty renomowanego producenta szamb betonowych, firmy IRPOL z Radomia. Wybór nie jest przypadkowy, bowiem IRPOL jest liderem rynku mogącym pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, ogólnopolskim zasięgiem i tysiącami udanych realizacji.

Cena zbiornika na szambo jest zależna przede wszystkim od jego konstrukcji i pojemności. W ofercie Irpolu znajdziemy zarówno szamba jednokomorowe, jak i dwukomorowe.

Najtańsza pozycja to zbiornik jednokomorowy o pojemności 4m3. Kosztuje on 1 200 złotych, a niewielkie wymiary 240 x 200 x 110 cm (dł. x szer. x wys.) sprawiają, że świetnie sprawdzi się on na przykład na działkach rekreacyjnych. Poza swoją podstawową funkcją może również odgrywać rolę zbiornika na deszczówkę lub podręcznej przechowalni płodów rolnych. Niewiele droższe są rozwiązania nieco większe – zbiornik betonowy o pojemności 5m3 i wymiarach 240x200x135 cm (dł. x szer. x wys.) to koszt 1 300 zł, a za pojemność 6m3 (240x200x150 cm) przyjdzie nam zapłacić 1500 zł. Kompaktowe rozmiary oraz duża pojemność to zdecydowanie atrakcyjna oferta tak dla posiadaczy domów, jak i działkowców.

Najpopularniejsze szambo betonowe to zbiornik o pojemności 10m3. Ta wielkość zapewnia wysoki komfort użytkowania, umożliwia też znaczne wydłużenie okresów między opróżnieniem. W cenniku naszego referencyjnego dostawcy znajdziemy dwa modele o tej pojemności – zbiornik wysoki o wymiarach 300 x 240 x 175 cm (dł. x szer. x wys.) kupimy już za 2 100 zł. Nieco więcej, bo 2 300 zł kosztuje zbiornik niski 350 x 240 x 145 cm. Dopłata może okazać się opłacalna na przykład dla osób, które z różnych powodów muszą ograniczyć głębokość wykopu.

Dwie wersje posiada także większy zbiornik 12m3. Model wysoki ma wymiary 300 x 240 x 200 cm (dł. x szer. x wys.) natomiast niski o tej samej pojemności to 350 x 240 x 175 cm. W tym wypadku kształt nie wpływa na cenę, każdy ze zbiorników kosztuje 2 400 zł.

Dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających odpowiednie warunki terenowe jest zakup szamba dwukomorowego, zwanego również przelewowym. Ceny zaczynają się od 2 100 złotych za zbiornik o pojemności 8m3 i wymiarach 300 x 240 x 150, natomiast najdroższą opcją jest szambo betonowe dwukomorowe o pojemności 12m3 (350 x 240 x 175 cm) w cenie 2 700 zł. Wariant pośredni, czyli zbiornik 10m3 jest dostępny zarówno w wykonaniu wysokim (300 x 240 x 175 cm), jak i niskim (350 x 240 x 145), a ceny to odpowiednio 2 400 oraz 2 600 zł.

Przeglądając cenniki, warto zwrócić uwagę na to, za co tak naprawdę płacimy. Kwoty podane w ofercie firmy IRPOL obejmują nie tylko szambo betonowe, ale też pokrywę, kominek wentylacyjny (jeden dla modeli jednokomorowych lub dwa dla dwukomorowych) wraz z pokrywami, a także usługę fachowego montażu we wcześniej wykonanym wykopie.

Dostępna jest także bogata lista akcesoriów dodatkowych, producent proponuje również korzystne warunki transportu własnymi samochodami.

https://szambabetonowe.expert/szamba-betonowe-ceny/

Powyższe przykłady jasno pokazują, że inwestycja w szambo betonowe nie musi rujnować domowego budżetu, a opisane na wstępie perspektywy wzrostu cen skłaniają do jak najszybszego podjęcia decyzji. Warunkiem powodzenia jest skorzystanie z usług rzetelnego dostawcy o sprawdzonej reputacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *