Skuteczny sposób na upał? Odpoczynek w cieniu markizy

Niezwykle gorący początek lata coraz bardziej daje się we znaki nawet największym miłośnikom słonecznej pogody. Na przełomie 11 i 12 czerwca doszło nawet do niezwykłej anomalii pogodowej, zwanej nocą tropikalną – temperatura w całym kraju nie spadła wtedy poniżej 20°C. Na złe samopoczucie związane z palącym słońcem najbardziej narażone są osoby przebywające w pomieszczeniach od strony południowej. Pokoje z oknami od południa w trakcie jednej godziny nagrzewają się bardziej, niż te z oknami od północy podczas czterech godzin!

Gdy instalacja klimatyzacji jest niemożliwa

We wszystkich nowo powstałych pomieszczeniach biurowych klimatyzacja jest standardem, wynikającym z treści Rozporządzenia z 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Ten komfort może jednak nie być udziałem osób mieszkających w starszych blokach i kamienicach. Fakt ten wynika zazwyczaj ze specyfiki budowlanej takich obiektów, gdzie ingerencja w strukturę budynku pochłonęłaby zbyt wielkie fundusze.

Mieszkańcy i pracownicy rezydujący w obiektach bez klimatyzacji, sięgają najchętniej po różnego rodzaju wiatraki. W przypadku skrajnie wysokich temperatur, szybko dochodzi jednak do sytuacji, w której urządzenia te „mieszają” gorące powietrze, a uczucie chłodu jest tylko chwilowe. Rozwiązaniem może być wówczas ograniczenie ilości promieni słonecznych, wpadających do mieszkania poprzez zamontowanie markizy nadokienno-balkonowej.

Zadbaj o odpowiednią osłonę przed słońcem

Niezależnie od przeznaczenia danego pomieszczenia, odpowiednia markiza nadokienno-balkonowa może wydatnie przyczynić się do ograniczenia wzrostu temperatury. Zadanie to doskonale spełnia m.in. markiza nad okno Selt Italia, którą bez trudu zamontujesz we wnękach okiennych, w witrynach oraz na balkonach, tarasach czy werandach. Odpowiednio rozłożony ciężar zapewnia stabilność nawet w miejscach o gorszym podłożu, w których nie można zainstalować markiz o składanych ramionach.

Prostota montażu markizy nadokienno-balkonowej Selt Italia to zasługa intuicyjnej konstrukcji o osobnych ramionach i uchwytach na rurze nawojowej. Konstrukcja ta wyróżnia się również trwałością – wykonany z ekstrudowanego aluminium stelaż poradzi sobie w każdych warunkach atmosferycznych.

Markizy nad okno – rozwiązanie skrojone na wymiar

Markizy nad okno z serii Selt Italia można spersonalizować na niemal każdej płaszczyźnie – od rozmiaru począwszy, a na kolorze skończywszy. W zależności od otoczenia, istnieje możliwość wyboru jednego z trzech wariantów wysięgu konstrukcji (100 cm, 140 cm, 180 cm), a maksymalna szerokość zamówionej markizy nadokienno-balkonowej może wynosić aż 5 metrów. Konstrukcja takich rozmiarów wystarczy do osłonienia nawet kilku okien!

Produkt ten może również pełnić ważną rolę estetyczną – wybierz jeden spośród ponad stu dostępnych wzorów lub kolorów i stwórz wyróżniającą się aranżację, która błyskawicznie przykuje wzrok przechodniów. Możliwość ta z pewnością okaże się szczególnie przydatna dla właścicieli sklepów, którzy mogą ozdobić markizę logotypem swojej firmy.

Niezwykle przydatną cechą markizy nad okno Selt Italia jest możliwość samodzielnego wyboru mechanizmu rozkładania i zwijania poszycia. W zależności od preferencji użytkownika, model Selt Italia może korzystać zarówno z napędu ręcznego, jak i elektrycznego (przełącznika obrotowego lub pilota). Opcjonalnym dodatkiem są również czujniki pogodowe, które sprawią, że elektryczne rozkładanie markizy zostanie w pełni zautomatyzowane.

Korzyści z najprostszych rozwiązań

Instalacja markizy nadokienno-balkonowej Selt Italia pomoże Ci uniknąć nadmiernego nagrzania wszelkiego rodzaju pomieszczeń. Ochrona przed upałem to nie tylko wiatraki i klimatyzacja. Postaw na proste i skuteczne metody, które wyraźnie przyczynią się do wzrostu komfortu codziennej pracy i życia. Więcej informacji na temat markizy nad okno Selt Italia znajdziesz na stronie: https://www.milabud.pl/pl/p/Selt-Italia-markiza-nadokienno-balkonowa-Warszawa/1802, gdzie zamówisz produkt dostosowany do Twoich potrzeb!

One thought on “Skuteczny sposób na upał? Odpoczynek w cieniu markizy

  1. Przy obecnych upałach mega polecam taką markizę na balkon. Do tego wiatraczek i można się ratować przed gorącem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *