Wymiana kotła węglowego na elektryczny. Dlaczego warto wybrać ogrzewanie elektryczne?

Ogrzewanie elektryczne zamiast węglowego jest coraz częstszym wyborem. Zalety montażu i używania kotła elektrycznego to przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo.

Jeśli zastanawiasz się nad wymianą kotła węglowego na elektryczny, pomyśl przede wszystkim o komforcie użytkowania. Będzie dużo łatwiej. Dzisiejsze urządzenia na prąd generujące ciepło gwarantują wysoką wygodę użytkowania. Przede wszystkim dlatego, że kocioł elektryczny jest bardzo prosty w montażu. Instalacja kotła jest możliwa praktycznie w każdym pomieszczeniu z dostępem do instalacji elektrycznej. Nowoczesne kotły, produkowane przez firmę Kospel, zajmują niewiele miejsca.

Komfortowe ogrzewanie elektryczna

Podłączone urządzenie umożliwia bezproblemowe regulowanie temperatury, w zależności od oczekiwań mieszkańców. Kocioł elektryczny może być użytkowany zarówno w przypadku posiadania instalacji podłogowej, jak i grzejnikowej. Natomiast, gdy temperatura osiągnie pożądaną wysokość, regulator w kotle automatycznie utrzymuje ją lub wyłącza kocioł. Co ważne, temperaturę można obniżyć, gdy nie przebywamy w pomieszczeniach. To ogromna zaleta dla osób ceniących ciepło w domu, dbających o komfort rodziny. Tym bardziej, że kocioł elektryczny można dopasować do potrzeb i oczekiwań mieszkańców domu.

Prostota działania

Zalety profesjonalnych urządzeń to np. możliwość sterowania temperaturą w zależności od pory dnia czy roku. Ogromnym plusem stosowania kotła na prąd jest łatwa i czysta obsługa. W dodatku bez konieczności wcześniejszego dbania o zapas paliwa opałowego. To ważne np. gdy wśród domowników są wracające wcześniej od rodziców do domu dzieci, lub mieszkają w nim osoby o ograniczonej sprawności fizycznej.

Czyste środowisko, bezpieczne miejsce do życia

Dzisiaj rozwiązania legislacyjne dotyczące stosowania paliw opałowych – stałych czy płynnych – są coraz bardziej restrykcyjne. Palenie węglem w piecach, czy nawet ogrzewanie kominkowe jest piętnowane nie tylko przez ekologów. Wiadomo, że mieszkańcy i sąsiedzi nie czują się komfortowo w chmurach dymu z komina domu opalanego kotłem węglowym starego typu. Ponadto piece emitujące szkodliwe związki do atmosfery są coraz mniej opłacalne.

Tymczasem kocioł elektryczny nie generuje spalin. Co więcej, ogrzewanie na prąd jest bezpieczne i dla środowiska i dla człowieka. Nie niesie ryzyka zaczadzenia domowników. To bardzo ważne, gdy mieszkamy w coraz lepiej izolowanych domach, gdy urządzenia grzewcze obsługują dzieci, czy seniorzy, bądź osoby mające małe doświadczenie w tradycyjnym paleniu w piecu. Tak więc kocioł elektryczny to ogrzewanie przyjazne dla środowiska i gwarantujące bezpieczeństwo użytkowników.

Ile kosztuje ogrzewanie prądem?

Jedyną wadą używania ogrzewania elektrycznego może być koszt. Ten jednak można skutecznie obniżać. Takie rozwiązania, pod względem ekonomicznym świetnie sprawdzają się w domach dobrze izolowanych, nowoczesnych i energooszczędnych. Ekodomy powstają coraz częściej, bo już teraz budynki energooszczędne są promowane przez ustawodawców. Dlatego coraz częściej buduje się domy energetycznie samowystarczalne.

Fotowoltaika i kocioł elektryczny

Na fotowoltaikę montowaną np. na nasłonecznionym dachu można dziś uzyskać duże dofinansowania. Do montażu paneli fotowoltaicznych dopłacają samorządy i instytucje państwowe. Aktualnie o takie rządowe dopłaty do systemów fotowoltaicznych można ubiegać się m.in. z programu Mój Prąd.

Jeżeli więc wybierzemy odpowiednie urządzenie grzewcze zasilane energią elektryczną, możemy zapewnić sobie pełne zadowolenie z jego użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *