Chemia budowlana – jak wybierać grunty i uszczelniacze od prac budowlanych?

Chemia budowlana to obecnie tak samo ważna kwestia jak zakup elementów instalacji czy koloru ściany. Na rynku możemy znaleźć naprawdę szeroki wybór artykułów tego typu: dostępne są grunty, silikony, a także uszczelniacze. Jest więc z czego wybierać! Tutaj jednak najczęściej pojawia się problem. Jeśli więc planujesz remont, koniecznie dowiedz się, o kupnie których materiałów nie możesz zapomnieć.

Chemia budowlana — jak wybrać odpowiedni grunt?

W planach masz malowanie lub tapetowanie? A może przygotowujesz się do położenia paneli i wymiany płytek ceramicznych? Gruntowanie jest więc pierwszym etapem, który musisz wykonać. Jeśli jednak nie wiesz, czy dana powierzchnia wymaga wyrównania lub wzmocnienia, sprawdź, czy po jej przetarciu na dłoni pozostanie biały osad. Chemia budowlana to przede wszystkim oferta dedykowana, wystarczy więc, że dopasujesz produkt do podłoża. Dostępne są preparaty wzmacniające, które sprawdzą się w przypadku gruntowania ścian tynkowo-gipsowych, albo przygotowania podłoża pod kafelki. Grunt penetrujący przeznaczony jest do powierzchni mało porowatych, takich jak podłogi i ściany, które wcześniej pomalowane były farbami wodnymi. W przypadku chemii budowlanej dostępne są także środki uniwersalne, które zarówno poprawią przyczepność do podłoża, jak i wzmocnią powierzchnię.

Rodzaje uszczelniaczy w chemii budowlanej

Kiedy już ściany są odmalowane, a płytki położone, pora zadbać o szczeliny i złącza. Uszczelniacze będą niezastąpione w kuchni i łazience — doskonale zabezpieczają bowiem przed wilgocią, zabrudzeniami oraz grzybami. Są to nie tylko silikony, ale także różnego rodzaju substancje, które z powodzeniem sprawdzą się w przypadku wnętrza kominka czy luster. W dziale chemia budowlana znajdziemy kilka ich rodzajów, wyróżniających się różnym zastosowaniem. Najbardziej uniwersalnym wyborem będzie zakup silikonu budowlanego, który sprawdzi się jako wypełnienie różnych ubytków i do uszczelnienia okien. Jeśli zależy Ci na zabezpieczeniu fug w kuchni lub łazience, wybierz silikon sanitarny. Do prac remontowych najlepszy będzie uszczelniacz neutralny, nadający się zarówno do metali, jaki kamienia oraz szkła.

Tylko dokładna analiza Twoich potrzeb pomoże Ci wybrać najlepszy produkt. Jeśli jednak wolisz skorzystać z pomocy specjalistów, warto sprawdzić ofertę hurtowni Narmal z Sosnowca. Zapewniają oni szeroki asortyment chemii budowlanej, a dzięki fachowym poradom z pewnością znajdziesz odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie. Przekonaj się, że remont może być przyjemnością!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *