W jaki sposób można stworzyć jedyny w swoim rodzaju salon SPA?

Dynamiczny rozwój branży SPA w Polsce sprawił, że można mówić o szerokiej gamie dostępnych salonów i oferowanych tam usług. Dlatego też potencjalni konsumenci mają w czym przybierać, przez co, aby uzyskać satysfakcjonujący wynik finansowy przez taką działalność, niezbędne będzie odpowiednie zaakcentowanie się na rynku.

Zacznijmy od wyboru właściwej lokalizacji

Absolutną podstawo jest zdecydowanie się, gdzie będzie znajdować się salon. To właśnie lokalizacja ma istotny wpływ na zakres oferowanych przez SPA usług. Zaleca się, aby w mieście zaaranżować „day SPA”, dedykowane zabiegom typowo kosmetycznych, ale i terapiom manualnym. Za inny przykład niech posłuży „club SPA”, które jest miejscem o podzielonej specjalizacji, z gabinetami przeznaczonymi do zabiegów pielęgnacyjnych, masaży, a nawet kosmetycznych rytuałów. Istnieje również „medical SPA”, wedle nazwy służący do zabiegów związanych powiązanych z medycyną estetyczną. Obiekt znajdujący się poza miastem może stać się „holistic SPA” lub „green SPA”. Obydwa skupiają się na działalności proekologicznej i wykorzystywaniu kosmetyków produkowanych jedynie z naturalnych składników.

Potem wybierzmy grupę preferowanych klientów

Nawet jeśli wszechstronność jest cechą pożądaną przez pewną część osób to, przekładając ją na grunt biznesowy, może się okazać, że jest ona tą zupełnie nieprzydatną. Obecnie przedsiębiorstwa stawiają przede wszystkim na wybór preferowanej grupy docelowej, tym również te związane z branżą SPA. Wybór jest naprawdę szeroki, ponieważ można stworzyć salony, takie jak:

  • Przeznaczone wyłącznie dla kobiet – będzie to miejsce dla relaksu przedstawicielek płci pięknej, spotkań towarzyskich oraz… wieczorów panieńskich!
  • Przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn – spotkania czysto rekreacyjne to nie jedyna sytuacja, którą można zaaranżować w salonie SPA w przypadku mężczyzn. Czemu by nie zorganizować spotkania biznesowego o nieformalnych charakterze?
  • Przeznaczone wyłącznie dla dorosłych – dla części osób obecność dzieci w salonie jest uciążliwa, zwłaszcza gdy mowa o tych najmłodszych. Na szczęście i dla nich jest miejsce, a jest nim…
  • Przeznaczone dla rodzin z dziećmi – skupiają się one na zapewnieniu usług całej rodzinie, przy czym mowa tu zarówno u wspólnych atrakcjach, jak i dedykowanych osobno rodzicom oraz milusińskim.

Na koniec zajmijmy się projektem

Powinien on stawiać na motyw przewodni w celu wyróżnienia się pośród konkurentów. Istotną uwagą jest to, aby konsekwentnie realizować wcześniej ustaloną koncepcję, która tyczyć się ma zarówno samego wyglądu salonu SPA, jak i jego oferty zabiegowej. Jeśli nie jesteśmy w stanie sami go stworzyć, może lepiej będzie zwrócić się do doświadczonego studia projektowego? Idealnym wyborem jest oferta projektowania SPA od Studio Loko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *