Kuchnia z Grecją w tle

Charakterystyczny błękit kobaltowy połączony z bielą daje poczucie świeżości i przywodzi na myśl piękne, letnie dni. Do tego proste formy, w postaci mebli kuchennych, dodatków i armatury kuchennej tworzą wyjątkową atmosferę wnętrza, która przenosi nas wprost do Grecji.

Kto nie chciałby przenieść sielskości wakacyjnych chwil do swojego domu? Na szczęście taka aranżacja jest dość prosta. Trzonem całości są właśnie te dwie, wcześniej wspomniane, barwy. Kobalt i biel przywodzą na myśl błękit oceanu i prawie zawsze niebieskie niebo – można zamknąć oczy i niemalże poczuć na twarzy powiew ciepłego wiatru. Ciekawym pomysłem na wprowadzenie bieli jest armatura kuchenna właśnie w tym kolorze. Taka przestrzeń to również ciepło rodzinnej atmosfery, wspólnie spędzanego czasu, śmiech i radość.

Jak wprowadzić kolory?

Ściany zdecydowanie powinny być bielone, wyglądające, jak w starych domach. Kobalt wprowadzamy w wykończeniach mebli i w dodatkach. Na siedziskach krzeseł możemy położyć poduszki w biało–niebieskie pasy, podobny akcent może pojawić się na stole, w postaci obrusu lub podkładek pod talerze. W donicach z kwiatami, świeżymi ziołami możemy umieścić niewielkie, greckie flagi, wykonane z papieru i przytwierdzone do wykałaczki. To też miejsce na roletę w greckich barwach. Niemalże obowiązkowe są również wzory marynistyczne, ornamenty i te najciekawiej wyglądają na płytkach nad blatem roboczym.

Najważniejsze meble w greckiej kuchni

Stół to gość honorowy w takiej aranżacji. Koniecznie duży i wykonany z naturalnego drewna, które może zachować swój naturalny kolor lub może być wybarwione na biało. Chodzi o stworzenie możliwości spotkania się przy stole całej, wielkiej, greckiej rodziny – każdy posiłek jest celebrowany. Jeśli tworzymy swoją kuchnię od podstaw, to warto rozważyć wprowadzenie do niej pieca lub kuchni kaflowej.

Odpowiednia armatura kuchenna

Dopełnieniem kuchni w greckim stylu jest wyjątkowa armatura kuchenna. Koniecznie biała, o niepowtarzalnym i jednocześnie ponadczasowym designie. Ale w przypadku armatury kuchennej wygląd to nie wszystko. Tutaj trzeba postawić również na jakość i funkcjonalność. Idealną propozycją jest armatura kuchenna KLUDI BINGO STAR z organicznym akcentem. Łuk wylewki, chromowana powierzchnia, elastyczna biała linia, symbolizujące żywioł wszechobecnej w Grecji wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *