Szybki sposób na własny dom

Niemal każdy w swoim życiu marzył o tym, aby posiadać dom na własność, nawet jeśli deklaruje się jako typowy mieszczuch, który nienawidzi wiejskiego życia, wizja własnej przestrzeni, ogrodu i zieleni tylko dla siebie, potrafi zmienić nawet najbardziej skrajne poglądy.

Marzenia są przecież po to, aby je spełniać, problem polega jednak na tym, że w sprawie domu jego spełnienie nie jest tak proste, jakby mogło się wydawać. Chcąc posiadać własne cztery ściany na własność, istnieje kilka możliwości jak to zrobić. Pierwsza z nich to klasyczna budowa domu. Jednak ta metoda wiąże się z ogromnymi kosztami jak także długim oczekiwaniem na rezultaty. Na przestrzeni lat powstało nowe, ciekawsze, tańsze, a przede wszystkim szybsze rozwiązaniem, jakim są domy z paczki.

Czym są domy modułowe

Domy modułowe, określane są potocznie jako domy z paczki. Nazwa ta nie wzięła się znikąd. Wynika ona z tego, że poszczególne elementy domu, przyjeżdżają gotowe na budowę, jako sześcienne bryły, które następnie są ze sobą łączone w całość, z której finalnie powstaje dom. Takie rozwiązanie wiąże się z wykonaniem w tradycyjny sposób fundamentów, jednak dalsze etapy budowy mogą być realizowane nawet w trakcie zimy, kiedy warunki atmosferyczne i opadowe sprzyjają pracom na zewnątrz. Wszystko dlatego, że nie występują tutaj spojenia betonowe, które do związania się z konstrukcją budynku potrzebowałyby dodatniej temperatury. Poszczególne elementy domów z paczki są produkowane na liniach produkcyjnych w fabrykach wedle zakupionego projektu. Przez co samo postawienie ścian budynku na placu budowy trwa o wiele krócej niż w przypadku tradycyjnej metody. Dzięki czemu domy modułowe mogą być gotowe do zamieszkania nawet w trakcie jednego kwartału od rozpoczęcia ich budowy.

Wady domów modułowych

Oczywiście każde rozwiązanie posiada wady, jednak sztuka jest ocenić czy są one na tyle dla nas istotne, że dyskwalifikuje dany pomysł. Największą niedogodnością w przypadku domów modułowych jest brak możliwości modyfikacji projektu. Często istnieje tylko kilka projektów, z których należy wybrać kształt i powierzchnię swojego domu. Nie ma tutaj miejsca na wszelkiego rodzaju udziwnienia. Wszystko dlatego, że poszczególne elementy powstają w technologii szkieletowej, która musi posiadać odpowiednie parametry, aby była w pełni bezpieczna.

Zalety

Podstawową zaletą domów modułowych jest to, że powstają one niezwykle szybko. Nie rujnują one także powierzchni działki, ponieważ do ich powstania niepotrzebny jest ciężki sprzęt, dzięki czemu powstają one w czystych warunkach, bez późniejszej konieczności renowacji terenów zielonych przed zamieszkaniem. Jakość ich wykonania to także ogromny plus domy prefabrykowane, wykonywane są w końcu w odpowiednich warunkach przez doświadczonych specjalistów, dlatego też konstrukcje wznoszone z nich są budowlami na lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *