Trendy wnętrzarskie na rok 2020

Nowy rok to doskonała okazja to zmian również wewnątrz własnego mieszkania czy domu. Jeśli szukacie inspiracji warto zerknąć na trendy wnętrzarskie na rok 2020, które są wynikiem pracy najzdolniejszych designerów. Opisujemy aktualne style, niezwykłe materiały oraz eleganckie dodatki. Na dodatek panele podłogowe 2020, których nie można pominąć w zbliżającym się roku.

Styl eko a trendy wnętrzarskie na rok 2020

Ekologia nie jest obca we wnętrzarstwie, wręcz jest jego częścią, lecz w roku 2020 siła tego nurtu nabierze impetu. W nowym roku szczególną uwagę przywiązywać się będzie do wytrzymałych materiałów naturalnego pochodzenia w tym materiały drewnopochodne oraz kamień.

Warto pamiętać, że łączenie tych materiałów nie jest trudne, np. kamienne blaty w kuchni czy aplikacje na ścianach doskonale współgrają z drewnianą podłogą, tym bardziej czy całość połączymy elementami roślinnymi czy dodatkami w kolorze złota. Niemal idealnym pomysłem będzie użycie naturalnych podłóg fornirowanych, takich jak Natural Parquet.

Trendy wnętrzarskie na rok 2020 to w znacznej mierze użycie wszelkiego rodzaju roślinności. To rośliny są najmodniejszym i najbardziej naturalnym z dodatków ostatnich lat, który może pełnić funkcję atrakcyjnej ozdoby, ale co ważniejsze genialnie wpływa na nasze samopoczucie oraz pozytywnie wpływa na jakość powietrza w pomieszczeniu.

Więcej znaczy więcej, czyli maksymalizm.

Od lat wielką estymą darzyliśmy minimalistyczne podejście do urządzania i dekorowania wnętrz. Niewielkimi krokami ten czas ma się ku końcowi. Maksymalizm coraz częściej przewija się we wnętrzach, a wśród trendów na 2020 zajmuje widoczne miejsce. Kolor, dodatki, struktury i wzory – im więcej, tym lepiej. Idealnie koresponduje ze stylem boho czy z eklektyzmem, pozwala na wiele swobody w projektowaniu. Niejednokrotnie udaje się łączyć zupełnie klasyczne dodatki w nurcie maksymalizmu.

Wśród podłóg również nie brakuje bardzo charakterystycznych wzorów, po które łatwo jest sięgnąć z odrobiną odwagi. Podłogi 2020 nie mają być tłem dla całego pomieszczenia, ma to być dekoracja grająca pierwsze skrzypce. Z wyrazistych wzorów warto polecić ciemny Dąb Burbon z kolekcji Premium lub imitujące kamienie podłogi winylowe Weninger W21 / L21 z kolekcji IDÉAL.

Neo mint – neonowy odcień mięty

Ten wyjątkowo rozpoznawalny w 2020 roku kolor z pewnością odnajdzie swoje miejsce na wielu dodatkach. To kolor, który ukazuje połączenie natury i technologii. Można użyć go na całej ścianie czy jako wiodący kolor mebli, ale jeżeli wyobraźnia mniej nas ponosi to również w dodatkach sprawdzi się doskonale. Jest to kolor bardzo charakterystyczny z wielkim potencjałem, który łatwo wykorzystać. Ten kolor już na pierwszy rzut oka zdaje się przyjemnie przyciągać wzrok.

Idąc w tym kierunku, należy również odpowiednio dobrać panele podłogowe tak by efekt był nowoczesny. Pomieszczenia w kolorach neonowej mięty świetnie zgrają się z jasnymi, wodoodpornymi panelami winylowymi W5 / L5, co ważne o wymiarach do wyboru deski lub kafli o kamiennej strukturze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *