Szafa i komoda dla dziewczynki

Umeblowanie pokoju dla naszej córeczki nie jest wcale prostym zadaniem. Zazwyczaj pomieszczenie nie należy do największych, jednak musimy je podzielić na kilka stref – do spania, zabawy, nauki oraz relaksu. Meble w pokoju dziewczynki muszą pomieścić nie tylko dużą ilość zabawek, ale także wszystkie jej ubrania oraz akcesoria dla malucha. Jak zatem stworzyć funkcjonalną oraz łatwą w sprzątaniu przestrzeń dla dziecka? Co będzie lepszym wyborem – szafa czy komoda?

Jaka szafa dla dziecka?

Szafa dla dziecka powinna charakteryzować się przede wszystkim funkcjonalnością – najlepiej w tej sytuacji sprawdzą się meble z szufladami oraz półkami o różnych wysokościach. Następną cechą, którą powinna cechować się szafa dla dziecka, jest bezpieczeństwo. Materiały, z jakich został wykonany mebel powinny być atestowane – tyczy się to płyt meblowych oraz farby, którą są one pokryte. Szafa z półkami dla naszej córeczki musi mieć odpowiednią wysokość, aby bez problemu mogła ona dosięgnąć każdej przegrody. Jeśli półki będą zamontowane zbyt wysoko, może to zniechęcić dziewczynkę do sprzątania po zabawie lub co gorsze – mogą sprawić, że zacznie się ona po nich wspinać.

Wybierając meble do pokoju malucha, powinniśmy kierować się ich designem. Jeśli nasza córeczka jest na tyle duża, żeby samodzielnie wskazać, jaka szafa podoba się jej najbardziej, powinniśmy wziąć pod uwagę jej zdanie. Najczęstszym z wybieranych rozwiązań jest biała szafa, która jest bardzo uniwersalnym meblem, zatem bez problemu można ją dopasować do upodobań dziewczynki. Jak możemy to zrobić? Niektóre sklepy meblowe mają w swojej ofercie białe szafy, które ozdobione są przeróżnymi motywami z ulubionych bajek dziecka.

Jaka komoda dla dziecka?

Komoda dla naszej córki, tak samo, jak szafa musi być praktyczna.  Co to zatem oznacza? Najważniejsze, to aby pomieściła ubranka oraz zabawki w każdej postaci i kształcie. Dlatego dobrze by było, aby mebel posiadał nie tylko półki – najlepsze takie z możliwością zmiany ich wysokości, ale także głębokie oraz pojemne szuflady. Komoda dla dziewczynki, w której będzie się znajdować jej zabawki, musi mieć wygodne uchwyty oraz lekkie szuflady. Musi również wyróżniać się solidną konstrukcją. Doskonałym rozwiązaniem mogą być lekko zaokrąglone kanty, które będą zapewniać bezpieczeństwo podczas użytkowania z mebla.

Uniwersalnym rozwiązaniem będzie biała komoda, którą łatwo będzie można przerobić, aby odpowiadała gustowi naszej córki. Podobnie, jak w przypadku szafy, wystarczy wybrać biały mebel, który będzie posiadał bajkowy motyw. Można również postawić na naklejki z motywem z bajek, które można po jakimś czasie zdjąć, kiedy gust dziewczynki się zmieni. Mebel wtedy wciąż będzie użyteczny, bez konieczności jego wymiany.

Komoda dla dziecka może być dobrym pomysłem w przypadku, gdy pociecha jest jeszcze mała i nie ma jeszcze zbyt wiele ubrań oraz zabawek. Taki mebel sprawdzi się w przypadku niemowlaka – zwłaszcza model z przewijakiem. W szufladach można umieścić zarówno ubranka, jak również akcesoria do pielęgnacji. Natomiast, gdy dziewczynka jest już większa, warto wyposażyć jej królestwo w funkcjonalną szafę, w której będzie można schować zabawki oraz większe ubrania. Komodę można wtedy wykorzystać do przechowywania takich rzeczy, jak skarpetki, pieluszki, czy inne drobne elementy garderoby naszej córeczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *