Chcesz ogrzewać dom gazem ze zbiornika na gaz płynny, ale zastanawiasz się co wybrać – dzierżawę czy zakup zbiornika na własność. Które rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dla twoich potrzeb? I dlaczego coraz więcej osób decyduje się na dzierżawę?
Dzierżawa od sprawdzonego dostawcy
Być może już słyszałeś o możliwości dzierżawy zbiornika LPG, ale nie do końca wiesz dlaczego jest to lepsza forma od zakupu. Zawsze starasz się kupować wszystko na własność. Tymczasem dostawcy gazu, w tym AmeriGas oferują formę dzierżawy. Co to dokładnie oznacza dla właściciela budynku?
Przede wszystkim dzierżawa zbiornika oznacza wiele dodatkowych usług realizowanych ze strony dostawcy. Właściciel nie musi martwić się o wiele czynności. To dostawca przejmuje na siebie obowiązki związane z regularnym uzupełnianiem gazu. Po jego stronie leży również odpowiedzialność za kwestie techniczne i stan urządzenia. Na przykład wykonuje badanie szczelności zaworów bezpieczeństwa, szczelności instalacji. Gwarantuje ciągłość pracy urządzeń grzewczych lub technologicznych. Dokonuje pomiarów rezystancji uziemienia zbiorników, przeprowadza rewizje wewnętrzne zbiornika i próby ciśnieniowe. W ramach dzierżawy po wykonaniu instalacji oraz zatankowaniu zbiornika dostawca zleca odbiór do Urzędu Dozoru Technicznego.
Klient dzierżawiąc zbiornik zyskuje komfort oraz najwyższą jakość obsługi. W razie potencjalnych awarii dostawca oferuje wsparcie serwisowe i alarmowe nawet 24h na dobę. Co więcej w razie konieczności wymieni armaturę zbiornika. Dostawca realizuje kompleksowe usługi, oferuje fachową wiedzę i doradztwo specjalistów. Tymczasem, gdy właściciel kupuje zbiornik na własność musi wziąć pod uwagę dodatkowe obowiązki związane z procesem instalacji, ale także użytkowaniem – pilnowaniem terminów zgłoszeń, opłat, serwisowania, napełniania.
Odbiór zbiornika po podłączeniu budynku do sieci gazowej
Być może liczysz na to, że z biegiem czasu twoja posesja będzie miała dostęp do sieci gazowej. Dlatego cały czas wahasz się czy warto inwestować w instalację zbiornika LPG oraz dzierżawę. Tymczasem możesz nie zdawać sobie sprawy, że to bardzo trafne rozwiązanie nawet w tej sytuacji.
Dużym atutem jest możliwość wykorzystania już wybudowanej instalacji oraz kotłowni. W łatwy sposób będziesz mógł podłączyć ją do gazu ziemnego. Twoja inwestycja nie pójdzie na marne, wręcz odwrotnie. Okaże się kolejnym ważnym etapem rozwoju twojej inwestycji. Zyskasz także na czasie. Nie będziesz wstrzymywał prac budowlanych lub modernizacji systemu grzewczego tylko z powodu braku dostępności do sieci gazowej. Dzierżawa zbiornika może okazać się strzałem w dziesiątkę w przypadku rozwoju twojej działalności. Zwłaszcza jeżeli jesteś przedsiębiorcą i lokujesz swoje środki w budowanie osiedli domów jednorodzinnych. Dostęp do gazu to dodatkowy atut dla nowych właścicieli Twoich nieruchomości. Co więcej po podłączeniu budynku do sieci gazowej, to dostawca odbiera dzierżawiony zbiornik. Nie musisz martwić się o jego zbycie czy sprzedaż.
O czym jeszcze warto wiedzieć? Jeżeli już podjąłeś decyzję o dzierżawie zwróć uwagę na standardy jakie oferuje dostawca gazu. Współpraca z największymi firmami, które od lat działają na rynku zagwarantuje produkt najwyższej jakości oraz bezpieczeństwo użytkowanej instalacji gazowej. Warto zapoznać się na przykład z ofertą ogrzewania AmeriGas. Opinie specjalistów oraz wstępne kalkulacje u doradców pozwolą oszacować całkowity koszt instalacji wraz z dedykowaną ceną gazu.
Pozostając w temacie kosztów, pamiętaj, że decydując się na instalację zbiornikową na gaz płynny będziesz mógł skorzystać z dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze”. Instalacje ekologiczne wpisują się w zakres pomocy i dofinansowań z budżetów gminnych, miejskich w ramach wspomnianego programu. Osoby, które zwracają uwagę na ekologię i środowisko naturalne docenią także ten zielony aspekt dzierżawy zbiornika LPG.