Stylowe meble włoskie – za co je cenimy?

Włosi znani są z tworzenia pięknych rzeczy, czego dowodem są nie tylko słynne obrazy, rzeźby i perły architektury, ale też włoskie meble. Na tle innych bez wątpienia wyróżniają się eleganckim stylem i niepowtarzalnym wzornictwem. Nawet najprostsze stoły i kanapy pochodzące z Italii budzą zachwyt swoim kunsztem wykonania i jakością. Co takiego wyjątkowego jest w meblach z Włoch, że niemal wszyscy chcemy je mieć?

Włoski design – najwyższy wymiar piękna

Projektanci z Italii niemal w każdej dziedzinie udowadniają, że zamiłowanie do piękna mają we krwi. Nic dziwnego – to właśnie w ich kraju jest najwięcej zabytków i to tu tworzyli najwięksi artyści wszech czasów tacy jak Leonardo da Vinci, czy Michał Anioł. Włosi kochają nie tylko sztukę przez duże S, ale również tę użytkową. Stylowe meble włoskie są tego najlepszym, ale nie jedynym przykładem. Warto pamiętać, że z Włoch pochodzą najwięksi projektanci mody tacy jak Gianni Versace, Giorgio Armani, czy Gucci. Z kolei według wielu pasjonatów motoryzacji włoskie modele aut takich marek jak Ferrari czy Alfa Romeo nie mają sobie równych, jeśli chodzi o design.

Bez wątpienia wzornictwo we Włoszech traktowane jest jak sztuka – każdy powstający w tamtejszych biurach projektowych przedmiot jest po prostu piękny, niepowtarzalny i dopracowany w najmniejszych szczegółach. Dotyczy to także mebli, które zdobią wnętrza najbardziej luksusowych wnętrz na całym świecie.

Włoskie meble – kwintesencja elegancji i harmonii

Najważniejszymi cechami, jakimi charakteryzują się meble z Włoch, są ekskluzywność, styl i elegancja. Jest to duże zaskoczenie dla wielu osób przyzwyczajonych do masowego wzornictwa znanego z rodzimego podwórka, w którym liczy się przede wszystkim funkcjonalność. Włosi uważają, że oprócz spełniania określonych funkcji mebel powinien także atrakcyjnie wyglądać, a wręcz być ozdobą wnętrza niczym dzieło sztuki. Właśnie dlatego włoskie kanapy, fotele, stoły, czy krzesła nigdy nie wyglądają zwyczajnie, lecz zaskakują niebanalną formą, a także przemyślanym wykończeniem i harmonijnym dopasowaniem wszystkich detali. Większość mebli włoskich odznacza się wyjątkową elegancją i dotyczy to zarówno mebli luksusowych, jak i tych bardzo prostych, przeznaczonych dla przeciętnych odbiorców.

Meble w stylu włoskim – nowoczesność i klasyka w jednym

W Polsce od lat największą popularnością cieszą się dwa style, jeśli chodzi o wyposażenie wnętrz – styl skandynawski oraz klasyczny. Ten pierwszy ze względu na minimalistyczną formę sprawdza się w niewielkich mieszkaniach w blokach, natomiast ten drugi uważany jest za szczyt elegancji w domach i apartamentach.
A jaki styl mają meble włoskie? Większość łączy w sobie wzornictwo klasyczne z nowoczesnym, a wiele kolekcji ma wyraźnie luksusowy charakter. Propozycje Włochów to często meble stylizowane na art deco lub w stylu Ludwika XIV. Szczególnie te nawiązujące do dawnych epok potrafią zachwycić misternym wykończeniem i odwzorowaniem detali. Są to najczęściej ekskluzywne komplety do salonu, które z powodzeniem odnalazłyby się także w pałacowych wnętrzach.

Włoscy projektanci nie boją się także nowoczesnych, wręcz awangardowych rozwiązań. Nawet ich bardzo minimalistycznym projektom nie sposób odmówić wysmakowanej elegancji i niepowtarzalnego stylu.

Najwyższa jakość i dbałość o detale

Z pewnością to, co wyróżnia włoskie meble, to stosowanie najlepszych materiałów i kunszt wykonania. Pod tym względem trudno je porównywać do masowej produkcji znanej z polskich marketów meblowych. Włosi chętnie stosują przede wszystkim drewno, szkło, czy szlachetną stal, ale także i nowoczesne materiały syntetyczne, które jednak zawsze odznaczają się najwyższą jakością. Każdy mebel pochodzący z fabryki z Włoch jest również bardzo solidnie wykonany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. W przypadku luksusowych kolekcji wiele prac wykonywanych jest ręcznie przez najwyższej klasy mistrzów stolarstwa.

Bez względu na to, czy kupimy elegancki komplet wypoczynkowy do salonu, łóżko do sypialni, czy nowoczesne wyposażenie pokoju młodzieżowego, możemy liczyć na to, że meble z Włoch zaspokoją nasze oczekiwania nie tylko pod względem estetyki, ale także funkcjonalności i trwałości. To meble na lata, w które bez wątpienia warto zainwestować.

Więcej informacji na stronie sklepu internetowego oferującego meble włoskie https://www.asmeble.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *