Drzwi i okna PVC – nowości wprost z paryskich targów BATIMAT

Zakończone niedawno w Paryżu, jedne z największych w Europie, targi budowlane BATIMAT, stanowiły dla polskich firm budowlanych zdobywających rynek francuski doskonałą okazją do dialogu z partnerami oraz budowania fundamentów owocnej współpracy na tym rynku w przyszłości. Stały się też właściwym miejscem do zaprezentowania nowości produktowych. Tych nie brakowało m.in. na stoisku producenta okien Hensfort.

Francja to dla przemyskiej firmy jeden z najważniejszych i najbardziej perspektywicznych rynków eksportowych. Nic więc dziwnego, że jako miejsce prezentacji flagowych produktów – okien PVC i aluminiowych – wybrano targi BATIMAT w Paryżu, które co roku gromadzą ok. 300 tys. osób. To wyjątkowa wystawa branży budowlanej, na której spotykają się międzynarodowi specjaliści, producenci, dystrybutorzy i projektanci poszukujący nowości produktowych.

Automatyka w stolarce okiennej i drzwiowej

Jedną z najbardziej istotnych nowości prezentowanych na stoisku firmy Hensfort były drzwi aluminiowe Hensfort PE78HI, wyposażone w automatyczną zasuwnicę Siegenia Genius CB, charakteryzującą się zintegrowanym, elektronicznym systemem zarządzania oraz sterowanym elektronicznie napędem. Mocna jednostka napędowa zapewnia idealną szczelność oraz szybkie i ciche odryglowanie drzwi. Co istotne Genius może być łączony z licznymi systemami kontroli dostępu. Drzwi wyposażono także w elektromechaniczny napęd Geze EC Turn Inside zapewniający automatyczne otwieranie i zamykanie drzwi.

– Prezentowane podczas BATIMAT automatyczne drzwi aluminiowe oraz drzwi PVC z panelem nakładkowym to zapowiedź rozwoju oferty produktowej firmy Hensfort. Możliwości naszego parku maszynowego, kompetencje zespołu i bardzo dobra współpraca z dostawcami utwierdzają nas w przekonaniu, że już czas na nowe wyzwania. Nowe kolekcje drzwi pod naszą marką trafią do aktywnej sprzedaży już w nowym roku – zapowiada Paweł Zatorski, Dyrektor Handlowy w Hensfort Sp. z o.o.

Okna z francuską tradycją

Hensfort na BATIMAT zaprezentował także typowe dla rynku francuskiego okno w systemie Monoblock 120 (z certyfikatem CSTB na profil) montowane w warstwie ocieplenia. Duża gama szerokości ram Monoblock pozwala na odpowiedni ich dobór w zależności od grubości ocieplenia. Specjalna półka/parapet znajdująca się od zewnętrznej strony ramy w sposób estetyczny maskuje ocieplenie na całym obwodzie okna, likwidując przy tym powstawanie mostków termicznych. Wewnętrzna przylga ramy Monoblock zapewnia estetyczny montaż od wnętrza pomieszczenia bez konieczności stosowania obróbek gipsowych. Okna w systemie Monoblock wyposażono dodatkowo w roletę podtynkową wyposażoną w interaktywny system napędu radiowego Somfy.

Na stoisku zaprezentowano także okno w systemie Hensfort Renowacja 30 ze słupkiem ruchomym 132 mm (z certyfikatem CSTB na profil). Profil renowacyjny umożliwia łatwy i czysty montaż okien w budynkach, bez ingerencji w stare ramy okienne. Minimalna wysokość ramy zapewnia dodatkowe światło w pomieszczeniu, utrzymując maksymalne wartości izolacyjne.

Okna PVC vs Aluminium – wybór coraz trudniejszy

Szczególnym zainteresowaniem podczas BATIMAT cieszył się także premierowy system okienny Hensfort Elegant. Wyjątkowe parametry użytkowe oraz nowoczesny, elegancki design sprawiają, że nowy system to zupełny przełom w stylistyce okien PVC.

– Podczas BATIMAT celowo zaprezentowaliśmy okna PVC Hensfort Elegant w zestawieniu z aluminiowym systemem Hensfort PE68 stosując okucie Siegenia Titan Axxent 24+ w obu produktach. Dzięki temu odwiedzający nasze stoisko mogli osobiście przekonać się, że w wersji zlicowanej system Elegant stanowi wizualną alternatywę dla okien aluminiowych – powiedział Jacek Wach, Dyrektor ds. Marketingu w Hensfort Sp. z o.o.

Na paryskich targach Hensfort zaprezentował także przesuwne drzwi HST i Tecnocor oraz narożny system okienny ze stepowanym szkłem tzw. Glass Corner.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *