Jak sprawnie zabezpieczyć teren budowy?

Rozpoczęcie budowy własnego domu to doniosłe wydarzenie w życiu każdej rodziny. Jednak obok dostarczenia ogromu radości, stawia ono inwestorów przed szeregiem trudnych i niekiedy uciążliwych wyzwań.

Od czego zacząć?

Prace związane z budową rozpoczynają się na długo przed pierwszym wbiciem łopaty. Wybór projektu, konieczność uzyskania wszystkich koniecznych zezwoleń, wreszcie znalezienie i ustalenie warunków pracy kolejnych ekip wykonawczych potrafi spędzić sen z powiek. Nic więc dziwnego, że po rozpoczęciu rzeczywistych działań chcemy jak najszybciej zobaczyć pierwsze efekty. O czym należy pamiętać, aby ograniczyć zarówno koszty, jak i nerwy i uczynić z placu budowy miejsce sprawnej i efektywnej pracy?

Jeżeli mamy już za sobą wytyczenie geodezyjne obiektów i wykonaliśmy niwelację gruntu, to najwyższy czas zadbać o właściwą organizację terenu budowy. Nieocenioną pomoc będzie stanowił doświadczony kierownik budowy, który w porozumieniu z inwestorem stworzy środowisko gwarantujące zarówno bezpieczeństwo, jak i optymalne warunki prowadzenia prac. Jedną z pierwszych czynności powinno być ogrodzenie terenu. Wprawdzie nic nie stoi na przeszkodzie, aby już na tym etapie pokusić się o montaż docelowego ogrodzenia, jednak z wielu powodów nie jest to dobry pomysł. Wymarzony parkan, poza funkcjonalnością, zapewne będzie wyróżniał się również estetyką, a miejsce pracy ciężkiego sprzętu stwarza duże ryzyko powstania ewentualnych uszkodzeń.

Dobre ogrodzenie zabezpiecza i pomaga w organizacji prac

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie ogrodzenia tymczasowego. W ofercie rynkowej znajdziemy je w kilku wariantach. Wszystkie one wyróżniają się możliwością łatwego i szybkiego montażu. Nie bez znaczenia jest też ich walor ekonomiczny – stosunkowo niewielkim kosztem uzyskujemy ogrodzenie, które nie tylko spełnia wymagane prawem założenia, ale też stanowi skuteczne zabezpieczenie samego terenu, jak i magazynowanych materiałów, narzędzi i sprzętu. O tym, że ogrodzenia tymczasowe są zarówno funkcjonalne i estetyczne, jak i łatwe w instalacji przekonamy się dzięki stronie easyfence.pl – firma ta dostarcza najwyższej jakości systemy zabezpieczeń, które doskonale sprawdzą się w trudnych warunkach trwającej budowy.

Odpowiednie zabezpieczenie terenu zapewni nie tylko spokojny sen przyszłych właścicieli, ale też umożliwi sprawną pracę robotników budowlanych. Właściwe ogrodzenie pozwoli wydzielić miejsce składowania materiałów, ułatwi też wytyczenie ciągów komunikacyjnych i urządzenie tymczasowych zabudowań, które będą pełniły funkcje magazynowe lub sanitarno-higieniczne. Niezależnie od skali inwestycji i wielkości terenu, taka forma ogrodzenia poprawia efektywność pracy, a jednocześnie utrudnia dostęp osób niepowołanych. Jest też zgodna z wymogami prawa budowlanego, które precyzyjnie określa warunki i zasady panujące na placu budowy.

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *