Stan pod klucz – co oferują nam deweloperzy?

Mieszkanie możemy wykończyć samodzielnie, wybierając je w standardzie deweloperskim, ale możemy także skorzystać z pomocy zewnętrznych ekip. W tym zakresie pomóc może nam też deweloper, oferując wykończenie pod klucz.

Nadal zdecydowana większość mieszkań w Polsce sprzedawana jest w stanie deweloperskim. Oznacza to, że mieszkanie nie jest jeszcze w pełni wykończone, dlatego konieczne będzie zrealizowanie dodatkowych prac. Pracami tymi można zająć się samodzielnie, ale można także zlecić je zewnętrznym ekipom wykończeniowym. Niestety, sprawa nie zawsze jest taka prosta, jak może się wydawać. Prace we własnym zakresie mogą być bardzo czasochłonne, a niekiedy nie są możliwe w wykonaniu. Z drugiej strony znalezienie dobrej ekipy może przypominać poszukiwania igły w stogu siana.

Alternatywne rozwiązanie to wybranie mieszkania wykończonego pod klucz. Taką usługę oferują obecnie deweloperzy w wielu miastach w Polsce np. https://ronson.pl/. Usługa wykończenia mieszkania pod klucz polega na wykonaniu prac wykończeniowych przez ekipę współpracującą z deweloperem. Jako kupujący musimy jedynie wybrać interesujące nas materiały z katalogu. Wielu deweloperów pozwala także na skorzystanie z bezpłatnych konsultacji z projektantami wnętrz.Za wykończenie mieszkania pod klucz zapłacimy najczęściej od około 500 do ponad 1 000 złotych za metr kwadratowy nieruchomości. Oznacza to, że jeśli zdecydujemy się na zakupienie mieszkania o powierzchni 40 metrów kwadratowych, za wykończenie do pod klucz musimy dopłacić od 20 000 złotych do 40 000 złotych.

Cena za mieszkanie w stanie pod klucz włącza zarówno potrzebne materiały, jak również robociznę. Gdy zamierzamy kupić mieszkanie w stanie deweloperskim, ale chcemy także wynająć ekipę, która wykona dla nas prace, wykończenie pod klucz może być strzałem w dziesiątkę. Koszty są najczęściej porównywalne, a przy tym nie narażamy się na niespodziewane wydatki – wykończenie pod klucz będzie kosztowało nas tyle, ile ustaliliśmy z deweloperem na starcie, podpisując stosowną umowę na konkretny wariant wykończenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *