Podczas wykonywania prac remontowo-budowlanych wykorzystuje się wodę. Jest ona niezbędna do rozrobienia cementu, zaprawy murarskiej czy wykonania tynków gipsowych. Później jednak należy ją usunąć ze ścian, aby cała konstrukcja nie była zawilgocona. Jak to zrobić?
Samoczynne wysychanie
Bez użycia jakichkolwiek narzędzi czy aktywności ekipy budowlanej i remontowej ściany pokryte tynkiem czy gładzią szpachlową można osuszyć, wietrząc poszczególne pomieszczenia. Z czasem rzeczywiście powinny one po prostu samoczynnie wyschnąć.
Takie działanie, choć mało skomplikowane i niewymagające zgoła żadnych nakładów pracy i środków finansowych, jest czasochłonne. Przyczynia się więc do przedłużenia czasu realizacji projektów. Nie zawsze też daje oczekiwane rezultaty, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdzie w wielu domach czy mieszkaniach wnętrza mają wysoki poziom wilgotności własnej. Schnięcie tynków w takich warunkach jest praktycznie niemożliwe.
Zastosowanie osuszaczy budowlanych
Można maksymalnie skrócić czas przeznaczony na wysuszenie ścian i pokryć murarskich czy dekoracyjnych dzięki zastosowaniu osuszaczy budowlanych. Pozbywają się one w szybkim tempie wilgoci technologicznej. Ich wadą jest wysoki pobór energii elektrycznej, który jest niezbędny do efektywnego przeprowadzenia procesu osuszania.
Alternatywą, która pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy, będzie wykorzystanie nagrzewnic gazowych. Działają one w parze z butlami na gaz. Osuszacze w postaci nagrzewnic gazowych pracujących z butlami na gaz mogą działać nawet w bardzo niskich temperaturach, bliskich zeru. Ogrzewanie gazowe z butli w trakcie remontu lub budowy domu sprawi, że ryzyko rozwoju w budynku niebezpiecznych grzybów oraz pleśni zostanie zminimalizowane. Butle z gazem dostarczy na miejsce inwestycji np. firma AmeriGas, oferująca „mobilną energię gazową”. Nie trzeba więc nigdzie jeździć, aby móc kupić odpowiednią butlę do zastosowania w parze z nagrzewnicą do osuszania ścian i podłóg w budynku.
https://www.amerigas.pl/butle/budownictwo#szukasz-butli-gazowych-do-robot-budowlanych