Na co warto zwrócić uwagę, wybierając WC?

Aranżując łazienkę, zwróć uwagę nie tylko na walory estetyczne, ale również na funkcjonalność. Jeśli armatura sanitarna będzie ładna, ale niepraktyczna, nie będziesz później zadowolony ze swojego wyboru. Wiele czynników wpływa na komfort użytkowania. Jedna z najważniejszych decyzji dotyczy właśnie miski ustępowej.

Jakie WC warto wybrać?

Urządzając łazienkę, koniecznie zwróć uwagę na estetykę całej kompozycji, rozmieszczenie elementów sanitarnych i łatwość czyszczenia. Pomieszczenie musi być funkcjonalne. Dlatego dokładnie przemyśl każdą decyzję. Czasem malutki szczegół może zdecydowanie zmniejszyć komfort codziennego użytkowania. Jeśli na przykład ustawisz podajnik z papierem toaletowym w złym miejscu, za każdym razem będziesz się denerwować. Zwróć uwagę nie tylko na swoje potrzeby, ale również pozostałych domowników.

Miska ustępowa powinna być ładna i wygodna. Dopasuj ją więc do warunków łazienki i swoich oczekiwań. Wtedy będzie Ci służyć przez wiele lat. Pamiętaj, że muszla klozetowa musi być trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne. Poszukaj modelu w uniwersalnym, ponadczasowym stylu. Wówczas będzie pasować zarówno do tradycyjnego, jak i nowoczesnego wnętrza. Sprawdź, czy możesz łatwo i szybko wyczyścić go wilgotną ścierką z detergentem. Pod tym względem najlepiej sprawdzi się gładka miska ustępowa w opływowym kształcie. Wtedy nie ma tylu szczelin i zagłębień, w których mógłby ewentualnie gromadzić się brud i kurz.

Jakie zalety ma ceramiczna miska ustępowa?

Dużą popularnością cieszy się ceramiczna miska ustępowa. Nie bez powodu. Wysokiej jakości ceramika ma naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim wykazuje świetną odporność na wodę i wilgoć. Nie koroduje. Jest odporna na niewielkie zarysowania i pęknięcia. Ma gładką powierzchnię. Dzięki temu bez problemu ją wyczyścisz.

Jeśli chodzi o kolor, szczególną uwagę zwróć na biały. Jest uniwersalny i ponadczasowy. Doskonale sprawdzi się w każdej łazience. Jeżeli chcesz ją trochę ocieplić, po prostu pamiętaj o odpowiednich dodatkach. Jeśli lubisz odważne rozwiązania, zwróć też uwagę na różowe, niebieskie, zielone, czerwone, szare, beżowe, brązowe i czarne sedesy.

Producenci proponują też często porcelanowe modele. Możesz również znaleźć sedesy z naturalnego kamienia lub stali nierdzewnej. Ważny jest również kształt. Producenci oferują najczęściej owalne, okrągłe lub prostokątne miski ustępowe.

Kompakt WC czy podwieszana miska ustępowa

Wielu klientów decyduje się na kompakt wc pionowy. Tradycyjny sedes kompaktowy wyróżnia się stabilną i solidną konstrukcją. Ustawiany jest na podłodze. Do jego najważniejszych zalet można zaliczyć łatwy montaż i przystępną cenę. Do instalacji będziesz potrzebował jedynie prostych narzędzi i elementów. Podstawową wadą jest natomiast utrudnione czyszczenie.

W sklepach znajdziesz też podwieszane miski ustępowe. Można je bezpośrednio zamontować na ścianie. Warto jednak pomyśleć o trwałym i mocnym stelażu podtynkowego. Zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Nowoczesna miska ustępowa jest ładna i wytrzymała. Jednak do jej montażu potrzebujesz pomocy fachowca. Jak widzisz, każde rozwiązanie ma zalety i wady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *