Dlaczego warto rozważyć kupno mieszkania na Bielanach?

W powojennej historii Warszawy Bielany zapisały się jako część Żolborza – dzielnicy artystów i przedstawicieli inteligencji. Ich rozwój łączy się bezpośrednio z budową Huty Warszawa, która funkcjonowała na terenie Młocin. Przez wiele lat była to urokliwa część Warszawy zabudowana zarówno niskimi kamienicami, jak i wieżowcami z wielkiej płyty. Traktowana była jako spokojne peryferia miasta, doskonała lokalizacja dla młodych rodzin z dziećmi i miłośników kontaktu z naturą. Infrastruktura Bielan została doskonale dostosowana do potrzeb mieszkańców. Poza Hutą, która była miejscem pracy dla wielu Warszawiaków, znajdowała się tutaj także Akademia Wychowania Fizycznego, wiele doskonałych szkół średnich, malowniczy Las Bielański oraz jeden z największych warszawskich szpitali.

Bielany XXI wieku to przede wszystkim komunikacja

Obecnie Bielany są oddzielną dzielnicą Warszawy, którą można śmiało nazwać jedną z najlepiej skomunikowanych z Centrum oraz pozostałymi częściami miasta. Łączy się to przede wszystkim z budową metra. Aż trzy stacje pierwszej linii warszawskiej kolejki podziemnej znajdują się właśnie na terenie tej dzielnicy. W tym ostatnia stacja Metro Młociny, która jest doskonałym węzłem komunikacyjnym. Poza metrem znajduje się tu także pętla tramwajowa i autobusowa, na której zatrzymuje się także wielu międzymiastowych i międzynarodowych przewoźników oferujących usługi autokarowe.

Zieleń i infrastruktura

Pomimo znacznego rozwoju komunikacyjnego, Bielany zachowały swój spokojny i zielony charakter. Bliskość Lasku Bielańskiego gwarantuje nam stały kontakt z naturą bez konieczności wyjeżdżania z miasta. Ponadto na terenie dzielnicy mamy do dyspozycji wiele sklepów i supermarketów, uczelnie wyższe, liczne parki i skwery.

Mieszkanie na Bielanach, szczególnie w rejonie Młocin to doskonała inwestycja dla każdego, kto szuka mieszkania w stolicy. Deweloperzy polubili tę część miasta, mamy więc do wyboru bardzo dużo mieszkań i apartamentów. Osiedlając się tutaj, mamy pewność doskonałej komunikacji z resztą miasta, bliskości natury przy jednoczesnym dostępie do wszystkich atrakcji, jakimi może poszczycić się europejska metropolia. Bielany to doskonale rozwinięta dzielnica, która nie przytłacza wielkimi osiedlami z wielkiej płyty, ani nie sprawia wrażenia peryferyjnej. Zlokalizowanych jest tu wiele kawiarni oraz miejsc kultury, które sprawią, że z pewnością na co dzień nie będziemy się nudzić, niezależnie od tego, czy jesteśmy samodzielnymi młodymi ludźmi singlami, czy rodzinami z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *