Designerskie lampy do modernistycznego wnętrza – jakie polecamy?

Przez wielu uważany za zimny i nudny. Inni mówią, że prosty i pozbawiony detali, a wnętrze w tym stylu staje się nijakie. Styl modernistyczny, bo o nim mowa, wcale nie jest pozbawiony dodatków, a wnętrza właśnie tak urządzane zyskują coraz więcej na wartości. Co takiego może zauroczyć w stylu, który powszechnie uważany jest za nieciekawy? Sprawdzamy!

Modernistyczne wnętrze. Czym właściwie jest?

Największą zaletą stylu modernistycznego jest to, że od swojego początku praktycznie się nie zmienia. Powstał w latach 20. XX wieku i od tamtego czasu opiera się na połączeniu minimalizmu z elegancją. Dominujące kolory są neutralne, brak w nim jaskrawych odcieni, a materiał wykonania dodatków opiera się na drewnie i szkle.

Designerskie lampy modernistyczne również stronią od odważnych ruchów kolorystycznych, ale nie brakuje takich wzorów, które będą zdecydowanym ożywieniem wnętrza w stylu modernistycznym. Lampa sufitowa Shilo Dubu sprawdzi się jako oświetlenie niemal w każdym pomieszczeniu. Poza domowymi wnętrzami może zostać zawieszona w nowoczesnym biurze czy gabinecie. Pięć kloszy w formie tub zawieszonych jest asymetrycznie na trzech kablach. Lampa Shilo Dubu stworzona jest dla osób, które cenią sobie prostotę, ale jednocześnie niebanalne rozwiązania.

Lampa sufitowa DUBU 9028/E14/CZ Shilo

Jakie dodatki do stylu modernistycznego?

Poza neutralnymi kolorami styl modernistyczny lubi w swoim otoczeniu geometryczne kształty mebli oraz tkaniny o intrygujących wzorach. Wszystko to powinno być subtelne i spokojne, lecz efektowne. Nie każdemu takie projektowanie wnętrza może przypaść do gustu. Miłośnicy barokowego przepychu raczej nie zdecydują się na zmianę otoczenia, choć i oni dzięki temu stylowi mogliby wiele zyskać. W stylu modernistycznym doskonale odnajdą się za to minimaliści, którzy cenią sobie klasyczne kształty i wzory. Ponadczasowe w tym stylu są również modernistyczne lampy designerskie. Najlepszym przykładem może być stołowa lampa Shilo – Dohar. Prosta konstrukcja wpisująca się doskonale w styl modernistyczny ma w sobie jednak coś, co przyciągnie nie tylko miłośników klasycznego designu.

Lampa na stół PAA 9033/E27/BI/CZ Dohar

Lampy Shilo stworzone do modernizmu

Skoro meble mamy już dobrane, warto zadbać też o odpowiednie oświetlenie LED, które w stylu modernistycznym nie będzie rzucało się w oczy, ale podkreśli walory wspomnianego stylu. Ważne też, by było delikatnym odświeżeniem tego, co w pomieszczeniu już się znajduje. Designerskie lampy modernistyczne Shilo wyróżniają się spośród innych lamp tego typu i wskazują całkiem nowe spojrzenie na designerskie lampy modernistyczne. Sufitowa lampa Shilo Yabu jest przykładem projektu niecodziennego nawet jeśli chodzi o lampy Shilo. Czternaście kloszy w formie wąskich tub osadzonych w płaskim plafonie z pewnością przyciągnie wzrok gości i wprowadzi do pomieszczenia niepowtarzalną atmosferę. Poza samym zachwytem wszystkich dookoła, efekt wizualny całego pomieszczenia ulegnie znacznej poprawie.

Lampa sufitowa Yabu 1168-GU10-CZ Shilo

Wystrój modernistyczny przez wiele lat pracował na to, by nie być kojarzonym tylko z monotonią i wciąż powtarzającymi się wzorami. Dziś można śmiało powiedzieć, że zarówno meble, jak i oświetlenie do salonu w stylu modernistycznym ewoluowało i jest na najlepszej drodze, by sięgać po nie częściej. Zachęcamy do zapoznania się ze stylem modernistycznym, z pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *