Bakterie do oczyszczalni – ranking

Własna oczyszczalnia ścieków posiada naprawdę wiele dodatnich wartości. Jest naprawdę tania w utrzymaniu, a dodatkowo obsługa oczyszczalni wcale nie jest trudna. Oczywiście wiąże się ona z pewną inwestycją. Jednak ostatecznie przekłada się ona na naprawdę duże oszczędności. Warto pamiętać o tym, aby wspomagać jej pracę regularnym dodawaniem bakterii do oczyszczalni. Sprawdźmy, w jaki sposób prezentują się najlepsze preparaty do takich przydomowych obiektów.

Bakterie do oczyszczalni ścieków – przeznaczenie

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż przydomowa oczyszczalnia ścieków nie jest w stanie całkowicie samodzielnie działać bez dodatkowego wsparcia. Tym wsparciem są bakterie tlenowe, dzięki którym w oczyszczalni ścieków nie będzie gromadzić się nadmierna ilość osadu. Dodatkowo biopreparaty przyczyniają się do tego, by nie tworzyły się żadne zatory, często będące powodem do tego, aby wykonywać specjalne udrożnienia.

Jeżeli martwimy się, że podejmując decyzję o posiadaniu własnej oczyszczalni ścieków, będziemy borykać się z nieprzyjemnymi zapachami, to z bakteriami tlenowymi, rzeczywiście możemy temu zaradzić. Warto wybierać bakterie tlenowe, które występują w preparatach, które dodatkowo posiadają w swoim składzie naturalne enzymy oraz witaminy. Obecność dodatkowych składników sprawia, iż rozkład nieczystości, jak i również adaptacja bakterii do oczyszczalni przebiega znacznie szybciej.

Ranking bakterii do oczyszczalni ścieków

Skoro już wiemy, iż bakterie tlenowe są bardzo pomocnym, a wręcz nawet niezbędnym elementem w prawidłowym funkcjonowaniu przydomowej oczyszczalni ścieków, to zapewne chcemy się dowiedzieć, które preparaty są sprawdzone. To właśnie z tego powodu, możemy zapoznać się z rankingiem najczęściej polecanych biopreparatów.

Wśród rekomendowanych produktów, które są przeznaczone do przydomowej oczyszczalni ścieków zaliczymy:

  • Preparaty BIO7 Enterin – oprócz naturalnych bakterii, w składzie preparatu znajdują się również enzymy oraz drożdże. Ich głównym zadaniem jest zwiększenie efektywności rozkładu oraz neutralizacji ścieków. Sposób aplikowania oraz systematyczność przyczynia się przede wszystkim do tego, iż nie powstają zatory w instalacji.
  • Biosan KZ – jest to biopreparat, który zaleca się stosować zarówno w przypadku przydomowych oczyszczalni ścieków, jak i również do różnorodnych zbiorników wodnych. Zaletą tego produktu jest przede wszystkim doskonałe działanie w kierunku rozpadu szkodliwych substancji, takich jak siarkowodory, merkaptany, czy też amoniak. Dodatkowo obecność korzystnych drobnoustrojów, pozytywnie wpływa na unormowanie właściwego odczynu pH.
  • Sanidenn – preparaty dedykowane zarówno do przydomowych oczyszczalni ścieków, jak i również zbiorników na szambo. W składzie znajdują się bakterie tlenowe, które przyczyniają się do zmniejszenia ilości odkładanych osadów, jak i również powstawania kożuchów powierzchniowych.

Wszystkie powyższe produkty wyróżniają się nie tylko najwyższą jakością, ale przede wszystkim są w pełni bezpieczne dla człowieka oraz środowiska naturalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *