Wyrazisty kolor z pomysłem! 3 inspiracje do wnętrz

Czas na nową aranżację wnętrza? Możesz podejść do tego nietypowo i z małym nakładem pracy. Drobna zmiana w odpowiednim miejscu podkreśli kreatywność aranżatora! Poznaj nasze 3 inspiracje wnętrz i odmień charakter swojego mieszkania. Ożywimy je z pomocą wyrazistego koloru.

Pojedynczy mebel w mocnym kolorze

Nawet jeden kolorystyczny akcent może sprawić, że mieszkanie nabierze zupełnie nowego klimatu. Nie sposób pominąć wzrokiem czerwone lub żółte krzesło, których jaskrawość dodaje wnętrzu energetyczności. O kontrasty jeszcze łatwiej w jasnej przestrzeni, gdzie pojedynczy mebel w kolorze szarym lub granatowym stworzy elegancki wystrój z nutą nowoczesności. Malowanie mebli jest bardzo proste i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Dopasowana farba zapewnia krycie już za pierwszym razem. Korzystaj ze sprawdzonych, jakościowych farb – np. Beckers Designer Universal. Pamiętaj, że aby otrzymać trwały efekt, przed malowaniem mebli delikatnie je oszlifuj, oczyść oraz zagruntuj powierzchnię.

Pas koloru rozgraniczający pomieszczenia lub poziomy mieszkania

Wprowadzenie tego prostego kolorystycznego oddzielenia dwóch przestrzeni może dać niesamowity efekt i nadać świeżości stylizacji. Jeżeli posiadasz mieszkanie typu studio lub pomieszczenie o dużej przestrzeni – osiągnij w nim harmonię, dzięki wyznaczeniu granicy między pokojami lub poziomami za pomocą koloru na ścianie. Pas pociągnięty od podłogi do sufitu lub oryginalny wzór zwróci uwagę na poszczególne partie wnętrza i ich odmienną funkcjonalność. Postaw np. stół kuchenny przy takim elemencie, a od razu uzyskasz efekt jadalni bez wyznaczania osobnego pomieszczenia do jedzenia posiłków. Rozgraniczenie przestrzeni kolorem daje też możliwość ciekawego połączenia faktur, form, ozdób oraz dodatków.

Kolorowe drzwi i listwy

Do niedawna w zwyczaju było dobranie listew i drzwi do rodzaju podłogi. Jest to istotne w przypadku łączenia gatunków drzew lub fornirów. Odważnego aranżatora nie ograniczają jednak takie zasady. Choć drzwi i listwy stanowią standardowy element wyposażenia, coraz modniejsze staje się wykorzystywanie ich do podkreślenia charakteru wnętrza, a także jego bryły, ponieważ listy określają jego prostokąt. Wyrazisty kolor listew i drzwi tworzy oryginalny akcent, a tym samym dość awangardowy styl. Pomalowanie listew i drzwi w pomieszczeniu nie wymaga dużo czasu i specjalistycznej wiedzy technicznej. Wystarczy odpowiednio przygotować powierzchnię i dobrać kolor, który zmieni wszystko.

beckers.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *