Wycena nieruchomości online – sposób na szybką wycenę bez wychodzenia z domu

Aby poznać prawdziwą wartość mieszkania, należy je wycenić. Do niedawna taką usługą zajmowali się tylko rzeczoznawcy. Zajmuje to jednak czas. Wiąże się ze znalezieniem rzeczoznawcy w okolicy, wybranie się do niego i czekaniem na wynik analizy. Należy takiej osobie dostarczyć wszystkie dokumenty o danej nieruchomości, a później czekać, by nastąpiły oględziny danego miejsca. Następnie następuje analiza rynku i wstępna wersja wyceny. Korzystanie z takiego typu usługi ma również swoje koszty, które mogą różnić się od siebie, w zależności od danego miasta. Jak można zauważyć, taka wycena zajmuje dość trochę czasu i nie wszystkim może to odpowiadać. Aktualnie jednak, jest także możliwość skorzystania z wyceny nieruchomości online. Może być to ciekawa opcja dla wielu osób.

Jaką usługę wyceny wybrać?

Szukając w Internecie ,,wyceniarek” mieszkań, może trafić na różne propozycje. Warto jednak wybrać taką, która bazuje wyłącznie na danych o realnych cenach sprzedaży pozyskanych z państwowych źródeł publicznych. Lepiej odrzućmy takie, które biorą pod uwagę także tak zwane ceny ofertowe. Są to ceny, które sprzedający wystawił w ogłoszeniu sprzedaży. Takie informacje to tylko oczekiwanie sprzedającego, a nie realna cena ustalona pomiędzy stronami transakcji. Wyceny nieruchomości online różnią się od wyceny rzeczoznawcy majątkowego tym, że nie musi ona być tak czasochłonna. Cała analiza następuje w sposób automatyczny bez wydawania dużych pieniędzy. Taką wycenę, można wykorzystać już na etapie poszukiwania mieszkania do zakupu lub gdy chcemy sprzedać nasz lokal i chcemy poznać jego prawdziwą wartość.

Jak działa wycena online?

Pewnie można się zastanawiać, czy wycena nieruchomości online jest legalna i czy otrzymane informacje będą rzetelne. Dobra ,,wyceniarka” internetowa to taka, która korzysta z danych zebranych ze źródeł publicznych, a ich baza będzie uzupełniana o informacjach z aktów notarialnych i operatów szacunkowych. Jeśli chcemy uzyskać wycenę, wystarczy wejść na stronę firmy, która się tym zajmuje i wypełnić formularz. Znajdą się w nim pytania o adres mieszkania, piętro na którym się znajduje, jego metraż czy liczbę pokoi. Dodatkowo mogą być tam pytania o bardziej szczegółowe kwestie. Po uzupełnieniu formularza już po krótkiej chwili otrzymujemy wycenę. Dzieje się tak przez dostępność modeli statystycznych i skomplikowanych algorytmów, które analizują podane przez nas dane. W taki właśnie szybki sposób otrzymamy wycenę nieruchomości, która nas interesuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *