Skandynawskie wnętrze idealne na jesień

Jesień. Czas, kiedy mała ilość światła słonecznego daje się nam we znaki i coraz częściej myślimy o zmianie aranżacji mieszkania na jaśniejszą. Świetnym pomysłem na ten okres jest sięgnięcie do stylu skandynawskiego, który, choć korzysta z chłodnej palety barw, optycznie rozświetla wnętrze. To klasyka, która od wielu lat nie wychodzi z mody.

Patent na powiększenie przestrzeni

Kolorem dominującym w stylu skandynawskim jest biel. Choć może wydawać się nieco bez wyrazu, zestawiona z szarościami stanie się elegancka i przytulna. Nie bez powodu Skandynawowie rozkochali się w tych właśnie kolorach – optycznie powiększają i rozjaśniają przestrzeń, co jest cenne zwłaszcza podczas tej mniej przyjemnej pory roku. – Co więcej, stonowane barwy pozwalają się skupić i wyciszyć, dlatego będą idealne do sypialni, domowego biura czy salonu – radzi Anna Korecka-Karpiusz, junior brand manager marki Dekoral.

Zgrany duet

Urządzając swoje mieszkanie, bazujmy na zestawieniach stonowanych barw. Dobrym pomysłem jest połączenie bieli, np. Dekoral Clean & White i ciemnej szarości, takich jak Szary canvas czy Atłasowy grafit z serii Dekoral Clean & Color. Taki duet stworzy eleganckie i estetyczne wnętrze.

Inspiracje z natury

Aby dopełnić aranżację, nie możemy zapomnieć o naturalnych materiałach i tkaninach. Drewno – bielone lub w naturalnej, brązowej barwie – doda przytulności i ciepła. Dodatkowo udekorujmy pomieszczenie kocami i poduszkami w stonowanej kolorystyce lub czarno-białych wzorach geometrycznych. Nie zapomnijmy też o odpowiednim doświetleniu pomieszczenia, a unikniemy wrażenia ponurego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *