Rodzaje kominków wolnostojących

Jeżeli dysponujesz wystarczającą ilością miejsca i masz dostęp do komina z odprowadzeniem spalin, to możesz zastosować u siebie kominek wolnostojący. Takie rozwiązanie pozwoli ogrzać pomieszczenie i będzie można posiedzieć przy blasku domowego ogniska.

Zabudowa wkładu kominkowego to dość kosztowny i czasochłonny proces. Zdecydowanie szybciej jest nabyć kominek wolnostojący, który wystarczy ustawić w odpowiednim miejscu i połączyć z kominem. Taki piec jest bardzo wydajny i może naprawdę efektownie wyglądać. Kominki wolnostojące emitują ciepło całą swoją powierzchnią i w krótkim czasie mogą ogrzać spore pomieszczenie. Efektowny widok płonącego drewna, podobnie jak w kominkach tradycyjnych można bezpiecznie obserwować przez szybę w drzwiczkach do paleniska.

Koza – piec żeliwny

Żeliwo to idealny materiał do wykonania paleniska. Produkuje się z niego większość tradycyjnych kominków. Jest odporny na wysoką temperaturę i dobrze wymienia ciepło z otoczeniem. Do niedawna był to także podstawowy materiał do produkcji grzejników centralnego ogrzewania. Dziś zdobione detale z żeliwa, to rzucający się w oczy element wystroju wnętrza, nadający mu nieco klasycznego industrialnego stylu. Współczesne kozy to klasyczne piece w nowoczesnym wydaniu. Modele różnej wielkości nawiązują designem do historii minionych epok. Co ciekawie klasyczne kozy, mogą być wyposażone w fajerki, takie jak na kuchennych piecach starego typu.

Wolnostojące piece stalowe to też kozy

Piece wykonane ze stali z reguły mają bardziej współczesny design. Dostępne są mniejsze piecyki, w których palenisko stoi na jednej nodze oraz większe konstrukcje przypominające szafę. Przystosowane do zastosowania w narożnikach pomieszczeń lub eksponujące palenisko przez szybę otaczającą je z dwóch stron. Paleniska piecy stalowych często wykłada się materiałem szamotowym, który absorbuje ciepło, a następnie przez długi czas powili uwalnia je do otoczenia. W ten sposób można poprawić wydajność cieplną piecy stalowych, które same szybko tracą temperaturę, w przypadku wygaszenia paleniska.

Wolnostojące piece kaflowe

Jeżeli lubisz ceramikę jako element wystroju, a wolnostojąca koza to rozwiązanie dla Ciebie, powinieneś rozważyć wersję wykończoną kaflami. Taki piecyk nada eleganckiego charakteru każdemu wnętrzu, a zastosowanie kumulacyjnych elementów szamotowych sprawi, że będzie to naprawdę wydajne urządzenie. Wolnostojące piece kaflowe wykonane są podobnie jak pozostałe współczesne kominki i stanową bardzo dobre, dodatkowe źródło ciepła. Efektywny wygląd i blask ognia z pewności doda uroku każdemu wnętrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *