Niebanalne wnętrza w stylu industrialnym – x trików na tanie urządzenie mieszkania

Dzisiaj coraz częściej decydujemy się na samodzielne urządzanie wnętrz. Nie ma w tym nic dziwnego, nikt bowiem lepiej od nas nie będzie wiedział, jak ma ono wyglądać. Drugim argumentem przemawiającym „za” jest fakt, że na rynku znajdziemy obecnie szeroki wybór materiałów budowlanych i aranżacyjnych, które możemy dobrać samodzielnie i skomponować wnętrze odpowiadające naszym oczekiwaniom. Do łask powraca styl industrialny, nazywany również loftowym. Czym się charakteryzuje oraz na co zwrócić uwagę podczas urządzania mieszkania, odpowiadamy w poniższym materiale. Zwracamy również uwagę na budżetowe rozwiązania, które pokochasz od pierwszej chwili. Zapraszamy do lektury.

Czym charakteryzuje się styl loftowy?

Loft to przestrzeń urządzona w prostym stylu, pełnym estetyki. Nie ma tutaj mowy o ciepłych dodatkach a raczej o surowości, przestronności i minimalnej liczbie mebli i dodatków. Najważniejsza jest tutaj przestrzeń i rozproszone światło, które naturalnie rozchodzi się po pomieszczeniu. Inspiracją do stworzenia tego stylu były lata 60. w USA, gdy opustoszałe hale i magazyny wielkich fabryk stawały się miejscem do życia nowojorskiej bohemy. Mała ilość mebli, surowy klimat i otwarta przestrzeń zaczęła być modna i wygodna. Dzisiaj loft oznacza indywidualizm oraz nieszablonowe podejście do urządzania wnętrz, zgodny z indywidualnymi oczekiwaniami. Tu charakter wnętrza budują m.in. okna przedzielone szprosami i widoczne rury, przewody wentylacyjne, elementy konstrukcyjne, elektryczne czy hydrauliczne. Znajdziemy tam również kombinację naturalnych materiałów, które wypełniają wnętrze w nienachalny sposób.

Jakie triki możemy zastosować by tanio urządzić mieszkanie?

Po pierwsze zdecydujmy się na kolor przewodni naszej przestrzeni. Świetnie sprawdzi się tu szarość w połączeniu z czernią a także odcienie rudego w połączeniu z brązem, beżem czy wspomnianą wyżej czernią. Szukając pomysłu co umieścić na podłodze, świetnym pomysłem będą płytki gresowe przypominające beton, które dzięki dużym taflom materiału optycznie będą nam jeszcze powiększać przestrzeń. Takie płytki możemy umieścić również na ścianach, nadając surowy charakter wnętrzu. Szukając takich płytek warto spojrzeć do portfolio polskiej marki Kaflando.

Poznaj już dzisiaj płytki lastrykowe.

Kolejnym pomysłem na tanie urządzenie mieszkania jest postawienie na meble z outletu. Znajdziemy tam najczęściej meble w dobrej jakości i w atrakcyjnej cenie. Plusem jest to, że w przestrzeni industrialnej świetnie odnajdują się meble stylizowane na nieco nadgryzione zębem czasu. Wybór więc mebli z outletu wydaje się być idealnym rozwiązaniem – znajdziemy tam bowiem zupełnie inne propozycje niż w salonach sklepowych. Oryginalne i niepowtarzalne wzory to również znak rozpoznawczy stylu industrialnego.

W takim – nieco pustym wnętrzu – doskonale sprawdzą się również dodatki w postaci naturalnych roślin, które nieco nadadzą koloru wnętrzu. Świetnie będą się one komponować na przykład z rudymi płytkami na ścianach przypominających cegłę bądź z płytkami straciatella na ziemi.

Styl loftowy to również surowe oświetlenie. Postawmy więc na dużą ilość światła w różnych częściach pomieszczenia w formie zwisających luźno żarówek w stylu Edissona czy stojących lamp w metalowych okuciach.

Świetnym i nisko budżetowym rozwiązaniem wpisującym się niezwykle mocno w styl loftowy jest także zrezygnowanie z dzielenia przestrzeni na strefy w postaci ścianek działowych a tym samym z ozdób w formie obrazów czy sztukaterii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *