Kontenery handlowe – co to takiego?

W chwili obecnej istnieje kilka rodzajów kontenerów, które są wykorzystywane do różnorakich celów. Specjaliści wyróżniają między innymi kontenery magazynowe, kontenery biurowe oraz kontenery handlowe. W niniejszym artykule omawiamy w sposób dokładny te ostatnie.

Kontenery handlowe to typ obiektów, które produkuje się z płyt warstwowych. Są to miejsca przeznaczone do prowadzenia działalności handlowej. Z reguły obiekty tego typu wykonywane są z płyt ściennych, których grubość wynosi od 100 mm oraz płyt dachowych (czyli stropowych), których grubość jest równa 150 mm.

Kontenery handlowe – najważniejsze informacje

Najczęściej używanym budulcem do kontenerów handlowych są płyty obornickie, które są wyposażone w wypełnienie styropianowe. Kolor elewacji zależy od tego, jakie są indywidualne potrzeby oraz oczekiwania osoby zamawiającej dany obiekt. Producenci płyt warstwowych oferują swoim klientom produkty w bardzo wielu gamach kolorystycznych. Dzięki temu mają pewność, że dopasują się do ich gustów.

W elewacji kontenerów handlowych osadza się stolarkę okienną aluminiową bądź PCV. Czas produkcji kontenera handlowego od fazy końcowego projektowania do momentu dostawy pawilonu do klienta wynosi najczęściej około sześć tygodni. Wszystkie funkcjonujące firmy starają się maksymalnie skracać ten czas, aby wpasować się w bieżące potrzeby klientów. Ponadto, kładą one duży nacisk na to, aby materiały użyte do produkcji kontenerów spełniały wszystkie aktualnie obowiązujące normy prawne oraz jakościowe ustalone przepisami polskiego oraz europejskiego prawa.

Jak powstają kontenery handlowe – krok po kroku

Na pierwszym etapie ma miejsce projektowanie pawilonu. Wielkość i kształt obiektu dopasowuje się do potrzeb oraz oczekiwań określonych przez klienta. Po uzgodnieniu szczegółowych kwestii dochodzi do etapu drugiego, czyli realizacji zlecenia. W trakcie tego etapu firma odpowiadająca za przeprowadzenie inwestycji zamawia wszystkie niezbędne materiały, zaś następnie dochodzi do montażu. Producenci pawilonów oraz kontenerów decydują o najbardziej korzystnej opcji montażu – zależy to od rozmiaru obiektu oraz możliwości dojazdu w miejsce, w którym ma stanąć dany obiekt. Mniejsze obiekty można zmontować w fabryce i zawieźć na miejsce docelowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *