Jak zrobić przedściankę ze stelażem podtynkowym?

Podczas remontu łazienki coraz częściej decydujemy się na wybór stelaży podtynkowych. Zanim jednak zaczniemy remont, warto w pierwszej kolejności odpowiednio wykonać zabudowę. O czym warto pamiętać i co trzeba mieć na uwadze podczas wykonywania prac? Kiedy przedścianka ze stelażem podtynkowym to dobry pomysł?

Rodzaje stelaży podtynkowych

Stelaże podtynkowe możemy podzielić na dwa podstawowe rodzaje w zależności od ściany – ciężkiej lub lekkiej. Wybór stelaży do zabudowy ciężkiej to najczęściej elementy wykonane z cienkich profili. Z kolei tak, gdzie stosujemy ścianki z płyt gipsowo-kartonowych niezbędne jest zastosowanie specjalnego stelażu do zabudowy lekkiej. 

Jak wygląda montaż przedścianki?

Przed przystąpieniem do prac w pierwszej kolejności należy sprawdzić poprawność wszystkich instalacji. W systemie kanalizacji trzeba sprawdzić dokładnie ułożenie rur oraz ich szczelności. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku instalacji wodnej. 

Pierwszym z etapów jest odpowiednie wymierzenie wszystkich elementów. Należy szczegółowo określić ich szerokość, dzięki czemu nie będzie konieczności ich przycinania. W wyliczeniach niezbędne jest oszacowanie całkowitej długości płytek, rozmiaru fug, a także wykończenia naroży. 

Po przycięciu profili metalowych do odpowiedniej długości należy je zamontować w konkretnych miejscach przy wykorzystaniu kołków szybkiego montażu. Do obudowy okładziny należy wykorzystać płyty gipsowo-kartonowe impregnowane w kolorze zielonym odporne na działanie wilgoci. Warto zrobić okładzinę z podwójnej warstwy płyt.

O czym jeszcze warto pamiętać?

W sytuacji, gdy konieczne będzie wycięcie otworów, w pierwszej kolejności należy odrysować je przy zastosowaniu specjalnego szablonu, który w większości przypadków dostaniemy wraz ze stelażem. Po ułożeniu płytek oraz zafugowaniu ich, można rozpocząć montaż muszli. Szpilki w zestawie są przeważnie zbyt długie, dlatego też konieczne może być ich przycięcie. 

Więcej informacji o tym, jak prawidłowo zrobić przedściankę ze stelażem, znajduje się na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/instrukcje-montazu/277230/jak-zrobic-przedscianke-ze-stelazem-podtynkowym-krok-po-kroku/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *