Jak zarobić na wynajmie powierzchni magazynowych?

Inwestycja w nieruchomości pod wynajem może być dobrym źródłem zysku. Warto wiedzieć jakie czynniki wziąć pod uwagę.

Czy wynajem powierzchni magazynowych się opłaca?

Mogłoby się wydawać, że osoby zakładające firmę będą też inwestować w lokal. Kupno powierzchni magazynowej może być jednak nietrafioną inwestycją, szczególnie dla początkujących firm. Na początku trudno może być oszacować jak duży magazyn będzie potrzebny, co więcej, młode biznesy muszą ponieść wiele innych kosztów, przy często ograniczonym kapitale. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie więc wynajem powierzchni magazynowych. Pozwoli on na dokonywanie dynamicznych zmian w miarę rozrastania się firmy i rozbudowywania personelu. Z tego powodu, wynajem tego rodzaju może być bardzo intratną inwestycją, szczególnie, jeśli dokładnie przeanalizujemy czynniki rynkowe, które sprawiają, że to nasza oferta będzie bardziej atrakcyjna niż inne propozycje. Warto też dodać, że taka inwestycja jest obarczona niewielkim ryzykiem, jeśli bowiem umowa z jednym najemcą przestanie obowiązywać, bez trudu znajdziemy kolejnego. Powierzchnie magazynowe zazwyczaj odpowiadają potrzebom więcej niż jednej branży, co sprawia, że grupa docelowa oferty jest szeroka. Stosunkowo nieduży jest też potrzebny wkład własny.

Jakie czynniki wziąć pod uwagę inwestując w powierzchnie magazynowe?

Inwestując w powierzchnie magazynowe warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Przede wszystkim, przed kupnem takiego lokalu sprawdźmy jego stan techniczny. Działać bez zarzutu powinny wszelkie instalacje, sama konstrukcja musi spełniać normy bezpieczeństwa. Warto też przemyśleć, pod kątem jakiej branży planujemy wynajem i jakie w związku z tym cechy powinna posiadać nieruchomość (na przykład obecność chłodni dla branży spożywczej). Dla najemcy kluczowe znaczenie będzie mieć położenie magazynu. W przypadku tego typu powierzchni, w interesie najemcy jest przede wszystkim posiadanie powierzchni magazynowych w miejscu dobrze skomunikowanym pod względem transportu towarów. Lokal powinien więc mieć dobry dojazd. Warto dokonać analizy rynku także pod kątem metrażu lokalu. Nie jest to kwestia „zerojedynkowa” – nie chodzi o to, aby hala magazynowa była jak największa, ale wystarczająca dla potrzeb biznesu. Zanim zainwestujemy w powierzchnie pod wynajem, zweryfikujmy jakiego rodzaju lokali poszukuje się najczęściej, zarówno jeśli chodzi o metraż jak i udogodnienia.

Jak zarobić na wynajmie powierzchni magazynowych?

Żeby zarobić na wynajmie powierzchni magazynowych, przede wszystkim trzeba znać obecne ceny na rynku nieruchomości, tak, aby nie wynająć zbyt tanio danego lokalu, ale też aby nie zaproponować ceny zaporowej, która sprawi, że nasza oferta będzie dla najemców nieatrakcyjna. Analiza poprzedzająca inwestycję powinna obejmować określenie grupy docelowej i jej potrzeb. Żeby zarobić na wynajmie powierzchni magazynowych, warto je wyposażyć w udogodnienia istotne dla branży, a na przykład nieoferowane przez konkurencję. Co istotne – sensowne będzie obniżanie kosztów poniesionych na inwestycję w dany lokal, przy jednoczesnym podtrzymaniu wymaganych standardów jakościowych. Dobrą praktyką będzie też podpisanie umowy na dłuższy czas, zagwarantuje to stabilność naszej inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *