Dlaczego warto kupić mieszkanie wykończone pod klucz?

Planując zakup mieszkania z rynku wtórnego, przyszli właściciele mają do wyboru dwie opcje: lokale w stanie deweloperskim lub wykończone pod klucz. Większość nabywców decyduje się na pierwszy wariant, ale zdecydowanie warto rozważyć zakup gotowego lokalu.

Gotowe mieszkanie – jak wybrać najlepsze?

Wybór mieszkania zawsze jest podyktowany indywidualnymi przesłankami. Trzeba precyzyjnie określić swoje potrzeby i oczekiwania względem takiej nieruchomości, mając przy tym na względzie plany na przyszłość, np. dotyczące powiększenia rodziny. Nie bez znaczenia w omawianym kontekście jest również przeznaczenie lokalu – w innym standardzie będzie ono wykończone, jeśli „pójdzie” pod wynajem, a w innym, jeśli ma zaspokajać prywatne potrzeby mieszkaniowe. Oczywiście nie wolno też pominąć tak ważnej kwestii jak to, w jaki sposób będą finansowane gotowe mieszkania. Gdańsk to doskonały przykład lokalizacji, gdzie spora część nabywców kupuje nieruchomości za gotówkę. Finansowanie kredytem nie należy jednak do rzadkości.

Gotowe mieszkanie – dlaczego warto?

Jak podkreślają klienci firmy deweloperskiej Hossa, na zakup gotowego mieszkania warto zdecydować się z paru powodów. Przede wszystkim jest to oszczędność czasu, którego nie trzeba poświęcać na zakup materiałów, szukanie projektanta i ekipy remontowej oraz na nadzorowanie prac. Pomimo iż cena mieszkania gotowego do wprowadzenia się jest wyższa niż nieruchomości w stanie deweloperskim, to nierzadko okazuje się, że w ostatecznym rozrachunku gotowy lokal jest tańszy. Deweloperzy mogą liczyć na atrakcyjne upusty w hurtowniach materiałów budowlanych, współpracują też z biurami projektowymi.

Gotowe mieszkanie – o czym pamiętać?

Decydując się na zakup gotowego mieszkania, należy wybrać jeden z pakietów wykończeniowych proponowanych przez dewelopera. Trzeba bardzo dokładnie przeczytać umowę, aby wiedzieć, jakiego rodzaju prace wchodzą w rachubę, jakie materiały zostaną zastosowane etc. Umowa musi zawierać zapisy o odpowiedzialności dewelopera za ewentualne opóźnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *