Całoroczne domy drewniane z bali – nowocześnie, niedrogo, bez problemów!

Budowa swojego własnego, wymarzonego domu to ogromne przedsięwzięcie. Konieczność stoczenia batalii z urzędami, wybór odpowiedniego projektu, dopięcie budżetu to tylko część kłopotów, z jakimi muszą zmierzyć się osoby chcące wynieść się z mieszkania do swoich własnych czterech ścian. Po dopełnieniu wszystkich formalności należy uzbroić się w spore pokłady cierpliwości i odliczać długie miesiące, aż projekt zostanie zrealizowany. Prostym sposobem na znaczne usprawnienie tego procesu i zaoszczędzenie niemałej sumy jest inwestycja nie w klasyczny, a drewniany budynek. Dlaczego całoroczne domy drewniane z bali cieszą się tak dużym zainteresowaniem? Jak kształtują się ceny domów drewnianych? Sprawdź!

Budowa domów drewnianych dla każdego

Budowa domów drewnianych z bali otwiera niemal przed każdym z nas drzwi do ogromnych możliwości. Realizacja marzenia o swoim ustronnym, zacisznym miejscu na ziemi nie musi już być okupiona stresem, potyczkami z podwykonawcami i kredytem, który trzeba będzie sukcesywnie spłacać przez kolejnych 25 lat.

Budowa domów drewnianych trwa znacznie krócej, niż realizacja projektu tradycyjnego, murowanego domu. Znaczące skrócenie czasu oczekiwania na dom wynika przede wszystkim z braku w konstrukcji tak zwanych robót mokrych, a co za tym idzie – konieczności robienia przestojów w pracy. Co ważne, pogoda nie wpływa na przebieg procesu budowy, dlatego prace mogą ruszyć w dowolnym momencie w ciągu roku. W katalogach firm zajmujących się budową drewnianych domów z bali znajdują się zarówno niewielkie, parterowy domki letniskowe, jak i piętrowe, całoroczne domy dostosowane do wymagań dużej rodziny.

Czy drewniane domy z bali są trwałe?

Większości z nas to murowane, solidne konstrukcje oparte na mocnych fundamentach kojarzą się z pewnością, długowiecznością i bezpieczeństwem. Wbrew pozorom całoroczne domy drewniane z bali w niczym nie ustępują klasycznym domom wznoszonym z cegieł. Wzrost popularności budownictwa drewnianego zaowocował powstawaniem firm specjalizujących się wąskiej dziedzinie projektowania i budowania drewnianych domów, które doskonale sprawdzają się przez cały rok, nie tylko w czasie kilku najcieplejszych miesięcy. Drewniane domy z bali wznoszone są ze specjalnie obrabianych, starannie suszonych i twardych gatunków drzew, które zachowują swoją nienaganną kondycję przez wiele lat pomimo wpływu czynników zewnętrznych. Elementy konstrukcyjne są impregnowane specjalistycznymi środkami, które pozytywnie wpływają na wygląd i funkcjonalność drewna. Długowieczne, drewniane domy z bali stwarzają optymalne warunki do życia alergikom: w pełni naturalny surowiec nie wywołuje niepożądanych reakcji uczuleniowych i pochłania nadmiar wilgoci z powietrza.

Ceny domów drewnianych mogą zaskoczyć!

Budownictwo drewniane przyciąga inwestorów z jeszcze jednego, istotnego powodu – niskich kosztów. Ceny domów drewnianych mogą być nawet kilkukrotnie niższe niż budynków podobnych gabarytowo wykonanych z cegieł. Budowa swoich własnych czterech ścian nie musi oznaczać konieczności związania się z bankiem cyrografem, dlatego domy drewniane są atrakcyjną alternatywą dla murowanych budynków generujących olbrzymie koszty, które często przewyższają możliwości statystycznego Kowalskiego. Korzystna dla portfela okazuje się nie tylko sama realizacja projektu, ale również późniejsze eksploatowanie budynku. Drewniane ściany uzupełnione nowoczesnymi materiałami izolacyjnymi bardzo dobrze utrzymują ciepło, dzięki czemu ogrzanie zimą domu nie wymaga dużych nakładów energetycznych, co będzie widoczne w wysokości comiesięcznych rachunków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *