Blachodachówka a dach ceramiczny

Nowoczesne technologie doskonale łamią stereotypy. Nawet te najtrwalsze i najgłębiej zakorzenione mogą łatwo zweryfikować. Dachy ceramiczne – od wielu lat uznawane za najtrwalsze i długowieczne, powoli ustępują lżejszym dachom stalowym. Jak to możliwe? Klucz do sukcesu to innowacyjny system montażowy połączony nowoczesnym wykończeniem na bazie bitum.

Blachodachówka z posypką wulkaniczną – co jest w niej takiego nadzwyczajnego?

W czasie drugiej wojny światowej strategiczne budynki w Wielkiej Brytanii zabezpieczano substancją odporną na ogień i wybuchu – bitumem. Dokładnie tę samą substancję, ale w nowej, ulepszonej recepturze zastosowano do produkcji dachówki stalowej. Dachy Gerard udzielają na swoje produkty aż 50 lat gwarancji między innymi dzięki bardzo wytrzymałym materiałom.

Co daje posypka wulkaniczna? Dach nią pokryty jest bardzo charakterystyczny i posiada niebywałe walory estetyczne. Nawet z upływem lat, dachówka zachowuje kolor, nie wymaga malowania, a dach wygląda ponadczasowo – ale posypka to nie tylko wygląd. To przede wszystkim wytrzymałość w trudnych warunkach atmosferycznych.

Blachodachówka o stopie aluminium, cynku oraz krzemu nie rdzewieje i jest odporna nawet na bardzo agresywne czynniki środowiskowe, na przykład wynikające z zasolenia. Może być z powodzeniem stosowana na terenach sąsiadujących z morzem lub oceanem.

Co więcej, posypka mineralna zapobiega osunięciom śniegu i lodu zimą. Podczas gdy z dachów ceramicznych śnieg zsuwa się, blachodachówka utrzymuje jego ciężar aż do czasu stopnienia. Dzięki temu mamy pewność, że spadający śnieg nie wyrządzi szkód wokół domu.

Dzięki posypce dach jest również szczelniejszy. Wykończenie doskonale tłumi hałas i zapobiega rozprzestrzenianiu się dźwięków, minimalizując je do minimum – to z pewność wyróżnia dachy producenta Gerard na tle innych, wykonanych z dachówki stalowej.

Nie tylko materiał, ale i montaż!

Nie sam materiał decyduje o sukcesie blachodachówki. Nie bez znaczenia jest również innowacyjny system montażu dachu, niespotykany dotąd w innych przypadkach. Dachówka stalowa montowana jest horyzontalnie, a nie tradycyjnie w ułożeniu pionowym. Co to oznacza? Dachówki położone poziomo są odporniejsze w przypadku silnych podmuchów – wiatr nie jest w stanie poderwać ich do góry. Wzmocnienie wytrzymałości stanowi dodatkowo ośmiopunktowe mocowanie, pozwalające na stworzenie bezpiecznej konstrukcji nawet w przypadku, kiedy więźba dachowa nie jest nowa. Te dwa czynniki decydują o tym, że nawet przy wiatrach wiejących z prędkością 200 km/h blachodachówki pozostają niewzruszone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *