Aranżacja jadalni na styl industrialny

Jadalnia wraz z kuchnią są centrum domu, w którym spotykamy się przy okazji posiłków. Codzienne życie domowników koncentruje się przy rodzinnym stole, który wymaga wyjątkowej oprawy. Zaplanuj serce domu tak, aby wszyscy mieszkańcy i goście czuli się w nim komfortowo oraz by jego koncepcja była zgodna z pozostałymi elementami aranżacji. Utrzymanie spójności stylistycznej w strefie dziennej zapewni doskonały efekt wizualny, a połączenie jej koncepcji z okoliczną architekturą zapewni doskonałe wrażenie.

Jadalnia w stylu industrialnym, w centrum miasta

Pomieszczenia, utrzymane w stylu industrialnym doskonale komponują się z miejską przestrzenią, w której architekturze dominują wykorzystywane w tym stylu aranżacyjnym materiały. Kamienice z cegły, metal, surowość doskonale będą prezentowały się w Twojej, miejskiej jadalni. Znakomity efekt industrialnego stylu uzyskasz w wysokich przestrzeniach kamienic oraz loftów, a także w domu, znajdującym się w mieście. Jadalnia w stylu industrialnym jest pomieszczeniem, w którym nie może zabraknąć połączenia naturalnego drewna z „zimną” stalą, stylizowanej na starą, cegły oraz bieli w zestawieniu z czernią. Możesz wykorzystać elementy szklane oraz surowy beton, szczególnie polecany do nowoczesnych, minimalistycznych, dużych pomieszczeń.

Jakie meble do jadalni, urządzonej na styl industrialny?

W jadalni, urządzonej na styl industrialny nie może zabraknąć dużego stołu, przy którym zmieści się cała rodzina. Godną polecenia będzie oferta mebli do jadali przygotowana przez internetowy sklep Edinos.pl (https://www.edinos.pl/kuchnia-i-jadalnia). Stół w stylu industrialnym będzie najważniejszym meblem w pomieszczeniu, dlatego powinien on dominować i wyznaczać styl.

stół w stylu industrialnym

Drewniany, surowy blat oraz stalowe, malowane proszkowo na odcień czerni podstawy zapewnią uzyskanie modnego efektu. Niezwykle istotne jest oświetlenie główne oraz dodatkowe, ścienne. Powinno być dobrane pod kątem spójności stylistycznej, znakomicie sprawdzą się lampy czarne, wiszące oraz metalowe kinkiety. Przy doborze krzeseł kieruj się komfortem użytkowania, styl industrialny pozwoli Ci na dobór zarówno modnych krzeseł tapicerowanych z tkaniną typu welur, krzeseł drewnianych, jak i nowoczesnych, minimalistycznych krzeseł z metalową podstawą.

Znaczenie dodatków w industrialnej aranżacji

Industrialna jadalnia nie potrzebuje zbyt wielu dodatków, a ozdoby są wręcz niewskazane. Utrzymaj surowy, minimalistyczny charakter wnętrza, a obrus nakładaj na stół tylko na specjalne okazje.

Na jednej ze ścian nie może zabraknąć kamienia naturalnego, imitującego cegłę lub prawdziwej, odnowionej cegły. Dekoracją, która doskonale wpisze się w industrialny styl jadalni będzie metalowy zegar ścienny, ramki z czarno – białymi zdjęciami oraz komplet przyprawników, będący połączeniem drewna ze szkłem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *