Jak urządzić i doświetlić zakręcone wnętrza w stylu pop-art?

Pop-art to styl dla miłośników ekstrawagancji. Przestrzenie pop-art pełne są żywych, kontrastowych kolorów oraz unikatowych mebli i dodatków. Lampy stołowe przypominają małe dzieła sztuki. Zapraszamy Cię do świata, w którym kreatywność nie zna granic, a wnętrza odzwierciedlają osobowości domowników.

Styl pop-art w projektowaniu wnętrz

Śmiały i wyrazisty styl pop-art ma swój początek w latach 50. i 60. XX wieku. Były to czasy artystycznej rewolucji. Artyści eksperymentowali z jaskrawymi barwami, niekonwencjonalnymi motywami i zaskakującymi kompozycjami. Podobnie wnętrza w stylu pop-art są pełne odważnych, nasyconych kolorów, kontrastów, wyszukanych kształtów, nietypowych materiałów i wyrazistych wzorów. Sofa w kształcie ust? Jak najbardziej. Krzesło-jajo? Rewelacja. Lampy stołowe wyglądające jak ikoniczne dzieła sztuki? Tak trzeba żyć!

Kolory i wzory charakterystyczne dla stylu pop-art

Styl pop-art to eksplozja kolorów! W palecie barw dominują nasycone czerwienie, żółcienie, niebieskości, zielenie, pomarańcze i róże, a także czerń i biel. Odcienie są ze sobą zestawiane, tworząc ekstrawaganckie kompozycje. Charakterystyczne dla stylu pop-art są również motywy geometryczne, kropki i paski oraz nadruki inspirowane popkulturą. Nie brakuje motywów i form inspirowanych twórczością słynnych artystów, np. Andy’ego Warhola.

Meble w stylu pop-art

Meble w stylu pop-art odzwierciedlają zabawę formą i kolorem twórców. Charakteryzują się odważnymi, często neonowymi barwami i niebanalnymi, geometrycznymi, dynamicznymi kształtami. Są absolutnie oryginalne i unikatowe. Tworzywa sztuczne łączą się w nich z metalami i skórą. Rolę zdobień pełnią np. kultowe postacie z komiksów czy logotypy ikonicznych marek. Trzeba jednak pamiętać o jednej zasadzie – im więcej w pomieszczeniu jest wyrazistych mebli pop-art, tym bardziej stonowane powinno być tło.

Oświetlenie pop-art – dlaczego właśnie lampy stołowe?

Lampy stołowe są niezwykle istotne w estetyce pop-art, ponieważ stanowią wyrazisty element dekoracyjny. Przyciągają uwagę i podkreślają obrany styl aranżacyjny. Wyróżniają się żywymi kolorami i kreatywną, nierzadko dość zabawną formą. Wnoszą do wnętrza mnóstwo pozytywnej energii i świetnie ożywiają przestrzeń. Lampa stołowa pop-art często wygląda jak dzieło sztuki, które udało się wylicytować z bajońską sumę.

Kilka praktycznych porad dla urządzających wnętrza pop-art

Warto pamiętać, że urządzanie wnętrz w stylu pop-art jest sporym wyzwaniem. Kluczem do sukcesu, wbrew pozorom, są umiar i wyczucie. Trzeba wiedzieć, jak łączyć odważne wzory, nietypowe faktury i intensywne kolory, by nie przesadzić. Efektem końcowym ma być nieoczywista, niepowtarzalna, idealnie spójna przestrzeń, w której czujesz się najlepiej na świecie. Jeśli kochasz zabawę formą i kolorem, nie boisz się aranżacyjnych eksperymentów i uwielbiasz wnętrza z nutą retro, nie wahaj się zaprosić stylu pop-art – do jednego lub nawet wszystkich pomieszczeń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *