Fotel barowy w kuchni — hit czy kit?

Jedną z częstszych fantazji projektowych przy urządzaniu lub remoncie kuchni jest umieszczenie przy blacie kuchennym bądź przy wyspie lub barku wysokich foteli w barowym stylu. W ten sposób oczekiwane jest stworzenie luźnej przestrzeni spotkań, w której można prowadzić rozmowy ze znajomymi. Jak takie rozwiązanie projektowe prezentuje się jednak w praktyce?

Rozwiązania projektowe z krzesłami barowymi

Decydując się na zakup krzeseł barowych, możemy wybrać zaskakująco dużo ciekawych rozwiązań, które pomogą wykorzystać nam przestrzeń w domu lub mieszkaniu do maksimum. Najczęściej krzesła barowe stawiane są przy wyspie lub przy specjalnym “barku” w kuchni. Standardowa wysokość tych mebli to 110 cm. Krzesła barowe nadadzą się więc idealnie, zapewniając wygodne siedzisko dla ludzi, którzy chcieliby odpocząć przy kuchni — np. dla gości, podczas kiedy gospodarz jest zajęty gotowaniem.

Poza tym możemy się zdecydować na nieco niższe krzesła, jeśli chcemy postawić je przy blacie kuchennym, którego standardowa wysokość to 90 cm, albo na zastosowanie krzeseł barowych w innych celach. Świetnym pomysłem może być, na przykład, przemienienie wysokiego parapetu w barek poprzez postawienie przy nim wyższych krzeseł barowych. Rozwiązanie to sprawdza się przede wszystkim w mniejszych mieszkaniach, gdzie przestrzeń jest na wagę złota, zapewniając dodatkowe miejsce na spotkania towarzyskie.

Jaki fotel barowy wybrać?

Jeśli mamy już plan odnośnie do tego, co chcemy osiągnąć naszym projektowym przedsięwzięciem z krzesłami barowymi w roli głównej, nasuwa się pytanie, na jakie krzesła barowe chcemy się zdecydować? Najważniejszą kwestią jest dostosowanie rozmiaru krzeseł do blatu, przy którym się znajdują. Podstawową cechą krzesła barowego jest to, że pozwala nam wygodnie odpocząć przy wyższym blacie. Jeśli więc krzesło znajduje się na nieodpowiedniej wysokości lub jest po prostu niewygodne, jego zakup jest pozbawiony sensu. Poza tym wybór należy do naszych osobistych preferencji — jeśli planujemy zakup krzesła barowego do projektowanego przez nas mieszkania bądź lokalu gastronomicznego, sami możemy sobie zaufać, że dobierzemy mebel stylistycznie pasujący do reszty. Warto jednak szukając tego jedynego modelu krzesła ustalić sobie rozsądny budżet tak jak przy każdym przedsięwzięciu projektowym.

Więcej szukaj na https://multiglob.pl/pol_m_Dom-i-Ogrod_Hokery-i-krzesla-barowe-219.html

Podsumowując, fotele barowe to przydatny mebel, który może, nadać istniejącej przestrzeni luźnego charakteru odpowiedniego do na przykład, spotkań towarzyskich. Ich praktyczność również objawia się w tym, że zajmują mniej cennej powierzchni wraz z siedzącą osobą niż krzesła tradycyjne, co jeszcze bardziej uzasadnia zakup do mniejszych mieszkań. Mimo że nie jest to rzecz niezbędna i istnieją przemyślane projekty kuchni bez krzeseł barowych, twoi goście z pewnością będą ci wdzięczni, jeśli będą mogli przysiąść na krześle barowym w kuchni, kiedy musisz z gracją opuścić spotkanie towarzyskie, aby sprawdzić, czy zapiekanka w piekarniku się nie spaliła lub w innych tego typu przypadkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *