Bramy segmentowe — dlaczego warto je wybrać?

Jak pokazują statystyki, na zakup bram segmentowych decyduje się aż 80% klientów remontujących lub budujących dom. Z czego wynika tak duża popularność tego rozwiązania?

Sposób montażu

Bramy segmentowe montuje się od wewnętrznej strony ścian garażu przy pomocy specjalnych prowadnic. Rozwiązanie to ma cały szereg zalet. Zalicza się do nich między innymi fakt, iż taką bramę umieścić można w niemalże dowolnym otworze drzwi garażowych, bez względu na kształt nadproża. Co więcej, prowadnica nie przyczynia się do zmniejszenia rozmiaru otworu, jak ma to miejsce w przypadku bramy uchylnej. Warto tu zdawać sobie sprawę z faktu, iż różnica rzędu kilku centymetrów może mieć znaczący wpływ na komfort wprowadzania samochodu do garażu. Nie sposób nie wspomnieć tu również o tym, że dzięki prowadnicom brama staje się odporna na przewiewanie na wszystkich swoich krawędziach. Odgrywa to szczególnie ważną rolę w przypadku modeli wbudowanych w bryłę garażu lub dostawionych do nich. Po ociepleniu brama cechuje się doskonałą izolacyjnością cieplną. Co za tym idzie – nie ma konieczności dogrzewania garażu, co przekłada się na niższe wydatki.

Spora oszczędność miejsca

Do zalet bram segmentowych zaliczyć można również fakt, iż otwierając się, nie wychodzą one poza lico garażu. Zamiast tego, zwijają się na bok lub ku górze. Sprawia to, że istnieje możliwość zatrzymania pojazdu tuż przed bramą, bez obaw, że podczas otwierania ulegnie on uszkodzeniu. Bramy tego typu najlepiej sprawdzą się w przypadku krótkich podjazdów pomiędzy licem garażu a bramą wjazdową, a także w garażach znajdujących się blisko ulicy, gdzie każdy centymetr wolnej przestrzeni jest na wagę złota. Dla porównania, bramy uchylne podczas otwierania zakreślają łuk przed garażem i aby w pełni się otworzyć, potrzebują sporo miejsca.

W pełni bezpieczna konstrukcja

Cechą charakterystyczną bram segmentowych jest fakt, iż wbudowane są one z identycznych, podłużnych elementów, pomiędzy którymi znajdują się elastyczne łączniki. Tego typu konstrukcja gwarantuje wysoki poziom odporności na uszkodzenia, do jakich dojść może między innymi w momencie włamania.

Pozostałe zalety bram segmentowych

Do zalet bram segmentowych zaliczyć można również:

  • Możliwość przejęcia przez nie funkcji drzwi garażowych (dotyczy to ich wersji bocznych). Po taki produkt warto sięgnąć wówczas, kiedy pomieszczenie to ma pełnić funkcję schowka na narzędzia.
  • Możliwość montażu nawet na niskim nadprożu.
  • Możliwość zastosowania dowolnego kształtu otworu do garażu – od prostokątnego, przez zaokrąglony, aż po łukowy.
  • W przypadku zastosowania odpowiednio dopasowanych, wyważonych sprężyn, taką bramę można z łatwością otworzyć przy pomocy zamka ręcznego.
  • Do każdej bramy segmentowej można dobrać automatykę, co skutecznie podniesie komfort jej codziennego użytkowania.
  • Możliwość zamontowania klawiatury cyfrowej, która stanowi skuteczne zabezpieczenie antywłamaniowe.
  • Możliwość zastosowania fotokomórki, zabezpieczenia przeciążeniowego czy paneli montowanych na zasadzie wpust i pióro, które sprawiają, że z takiej bramy bezpiecznie korzystać mogą zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.
  • Możliwość pomalowania bramy na dowolny kolor z palety RAL lub zastosowania modelu w jednym z kolorów drewnopodobnych, co pozwala na dopasowanie jej do wyglądu garażu i fasady domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *